- فیلم و سینما

بازگشت اسپیلبرگ به دنیای یوفوها

استیون اسپیلبرگ کارگردان و فیلمنامه‌نویس ٧٧ ساله آمریکایی قصد دارد فیلمی را در مورد اشیا ناشناس پرنده بر اساس طرحی از خودش بسازد.

استیون اسپیلبرگ که تجربه‌های موفقی همچون «پارک ژوراسیک»، «برخورد نزدیک از نوع سوم»، «ئی‌تی موجودی فرازمینی» و «هوش مصنوعی» در ژانر علمی تخیلی دارد، این فیلم را بر اساس ایده ارجینال خودش و با نویسندگی «دیوید کوپ» جلوی دوربین خواهد برد. کوپ نویسنده دو قسمت اول «پارک ژوراسیک» بر اساس رمان‌های مایکل کریچتون است و در ژانر علمی تخیلی تاکنون کارهای موفقی انجام داده است. مقام‌های پنتاگون در آخرین گزارش وزارت دفاع آمریکا بر عدم وجود مدرکی موثق مبنی بر مواجهه با موجودات فرازمینی تأکید کرده‌اند. در گزارشی که در ماه مارس به کنگره آمریکا ارائه شده، ادعای مشاهده یوفوها در بیشتر مواقع چیزی جز اجسام ساخت دست انسان نبوده است.

در گزارش پنتاگون نقل شده است که افزایش کتاب‌ها، فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی مرتبط با پدیده‌های ناشناخته، بر افکار عمومی تأثیرگذار است. در عین حال نویسندگان چنین گزارش‌هایی اعتراف کرده‌اند که نتایج تحقیقات آنها به معنای نفی باور ارتباط با موجودات فرازمینی نخواهد بود. اسپیلبرگ هم اکنون با همکاری مارتین اسکورسیزی در حال ساخت مجموعه‌ای تلویزیونی با عنوان «تنگه وحشت» برای اپل است. این دو کارگردان برجسته مشترکا تهیه‌کننده این پروژه هستند. این سریال، جنایات واقعی آمریکا در قرن ٢١ را بررسی می‌کند. یک قاتل پس از سال‌ها حبس آزاد می‌شود و زندگی وکیلی را به مخاطره می‌اندازد. اسپیلبرگ موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردانی و بهترین فیلم برای «فهرست شیندلر» و جایزه اسکار و گلدن گلوب برای «نجات سرباز رایان» شده است. از میان آثار متعدد او می‌توان به «آرواره‌ها»، «گزارش اقلیت»، «اگه میتونی منو بگیر»، «ترمینال»، «لینکلن»، «داستان وست ساید» و «خانواده فیبلمن» اشاره کرد.

سینماپرس