- فرهنگی

اجرای ۱۳ اثر صحنه‌ای و خیابانی جشنواره تئاتر فجر در سومین روز

در سومین روز از برگزاری چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ۱۳ اثر در بخش‌های صحنه‌ای و خیابانی اجرا روی صحنه می‌روند.

در سومین روز از برگزاری چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در تهران 6 نمایش صحنه‌ای و 7 نمایش خیابانی اجرا خواهند شد.

بر اساس جدول منتشر شده، نمایش‌های «مانداک» به کارگردانی محمد قاسمی از ملایر، «آگنی‌تاژ» به کارگردانی حسین کارگر از ماهشهر، «سیمرغ» به کارگردانی اکبر صادقی از اردبیل، «امل» به کارگردانی جواد اسدی از عراق، «مامور خیابان نودودو» به کارگردانی میثم زندی از نوشهر، «آخرین راه» به کارگردانی محسن متین‌وفا از تهران در تالار وحدت، تالار اصلی، تالار چهارسو، تالار سایه، تالار قشقایی (مجموعه تئاتر شهر)، تماشاخانه سنگلج، تئاتر مولوی، تماشاخانه ایرانشهر، تالار حافظ، پهنه فرهنگ و هنر رودکی و ایوان انتظار ایستگاه مترو میدان ولیعصر (عج) اجرا خواهند شد.

همچنین نمایش‌های «مترس‌ها» به کارگردانی علیرضا شمسی و سامان شکیبا از فلاورجان، «یک فنجان قهوه برای عشق» به کارگردانی جهانگیر چالاکی از بناب، «کوسه برنشین» به کارگردانی مرجان خورسند از تهران، «تکم» به کارگردانی معین جعفری از اهر، «لیلی و مجنون» به کارگردانی بهنام کاوه، «چرخیدن» به کارگردانی آرش رضایی از ازنا و «قل آب» به کارگردانی بهناز زحمت‌کش از یزد در پهنه رودکی و ایوان انتظار مترو ولی‌عصر (عج) اجرا خواهند شد.

همچنین ویژه‌برنامه «تئاتر 41» که به پوشش دادن اخبار رخدادهای روزانه جشنواره و گفت‌وگو با عوامل نمایش‌ها و هنرمندان می‌پردازد، در ایام برگزاری این رویداد از شنبه تا چهارشنبه ساعت 21:30 تا 22 و پنجشنبه و جمعه ساعت 22 تا 23 از سالن انتظار تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر، به صورت هم‌زمان از شبکه رادیویی نمایش روی موج اف ام ردیف 107/5 مگاهرتز، شبکه چهارم سیما و ایران‌صدا، پخش می‌شود.

بخش صحنه‌ای و خیابانی چهل‌و‌یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از روز شنبه اول بهمن تا پایان روز سه‌شنبه یازدهم بهمن توسط اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دبیری کوروش زارعی در حال برگزاری است.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید