- فرهنگی

استقبال مردمی از مهمانی ۱۰ کیلومتری عید غدیر

 امروز مهمانی ۱۰ کیلومتری عید غدیر طبق وعده قبلی با حضور پررنگ موکب ها و گروه های خودجوش و فعال مردمی در تهران آغاز شد. فعالیت این موکب های مردمی شامل اجرای برنامه های فرهنگی و هنری، پذیرایی از شهروندان، خدمات رسانی و اجرای گروه های هنری گوناگون بوده که با استقبال بالای مردمی هم مواجه شده است.

در این جشن که بر پایه سه محور عقد اخوت، تکریم سادات و اطعام مومنین برنامه ریزی شده و در حدفاصل چهارراه ولیعصر (عج) تا چهارراه پارک وی تهران آغاز شده، بیش از ده‌ها هزار نفر حضور دارند. استقبال از این مراسم در حدی بوده که پلیس مجبور شده تمهیدات ترافیکی در خیابانهای اطراف اجرا کند.

در این مراسم بیش‌ از  ۶۰۰ مجموعه برای پذیرایی از مردم مشغول خدمت‌رسانی هستند و بیش از ۲ میلیون غذا و میان‌وعده در انواع مختلف در نظر گرفته شده است. همچنین در این مراسم ۱۱۰ هزار اسباب بازی به کودکان هدیه داده می‌شود و ۴۰ مجموعه شهربازی نیز در نقاط مختلف این مسیر برای کودکان برپا شده است که فضای شاد و مفرحی را برای حاضران ایجاد کرده است.

همچنین ۱۵۰ گروه سرود در این مسیر ۱۰ کیلومتری حضور دارند که در ۷۰ استیج به اجرای برنامه مشغولند. تعدادی از هنرمندان مطرح و محبوب کشور نیز در این جشن حضور دارند.

در طول این مسیر ۱۰ کیلومتری عوامل برنامه‌های تلویزیونی عصرجدید، خندوانه، میدون، منم بچه مسلمان، مل‌مل، رنگین‌کمان، خاله شادونه، عمو مهربان و… نیز در حال اجرای برنامه برای مردم هستند.

این مهمانی که به همت و مشارکت خیران مردمی، هیئات مذهبی، مساجد، گروه‌های جهادی، گروه‌های خدماتی و گروه‌های سرود از ساعت ۱۸ امروز آغاز شده تا ساعت ۲۲ امشب ادامه داشت.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید