- ورزش

حمایت آنری از ژاوی: بعد از گواردیولا بهترینی!

تیری آنری، اسطوره آرسنال، معتقد است که هوش فوتبال ژاوی هرناندز در میان مربیان بی‌نظیر است و تنها پپ گواردیولا از او بالاتر است.به گزارش “ورزش سه”، تیری آنری با تمجید از ژاوی هرناندز، مدعی شد که دانش فوتبالی این مربی پس از پپ گواردیولا در رتبه دوم قرار دارد.
آنری، هم تیمی سابق ژاوی در بارسلونا، مهارت‌های مربیگری‌ این مربی را با وجود شرایط دشواری که این فصل داشته یادآوری کرد. پس از کسب عنوان قهرمانی لیگ در فصل گذشته، بارسا این فصل در رده سوم قرار دارد و ۸ امتیاز کمتر از رئال مادرید صدرنشین به دست آورده است.
آنری در ارتباط زنده با ورزشگاه دیه‌گو آرماندو مارادونا پس از بازی بارسلونا مقابل ناپولی‌ در برنامه سی‌بی‌اس اسپورت به ژاوی گفت: “اول و مهم‌تر از همه می‌خواهم بگویم از کاری که در بارسلونا انجام داده‌ای، تحت تأثیر قرار گرفته‌ام. برایم مهم نیست مردم چه می‌گویند، تو لیگ را بردی. مایه افتخاری و می‌دانم که هستی. بسیار مفتخرم که با تو در یک تیم بازی کردم. در بارسلونا تو چیزهای زیادی به من آموختی.”
آنری همچنین ژاوی را با یکی دیگر از اسطوره‌های بارسلونا مقایسه کرد و افزود: “امیدوارم که ادامه بدهی، چون هیچ‌کس هوش تو را ندارد. به نظرم تنها کسی که بهتر از تو فوتبال را می‌فهمد، پپ گواردیولاست.”