- سبک زندگی, سلامت

لزوم مراقبت از پا قلب دوم انسان !

حتما شنیده اید که پا قلب دوم انسان است و مراقبت و راحتی آن از اهمیت زیادی برخوردار است. اما چه چیزهایی منجر به آسیب به این عضو بدن می شود و چگونه می توانیم از پاهای خود محافظت کنیم؟ 

 

بیماری های پا معمولا به دلیل پوشیدن کفش های نامناسب ایجاد می شوند. علت اصلی آن اولویت دادن به طراحی های کفش و زیبایی های ظاهری آن در برابر راحتی آن می باشد؛ در نتیجه کفش های نامناسب ، آناتومی طبیعی پا را به هم زده و باعث ایجاد تغییر شکل و درد پا می شوند.از انواع بیماری های مربوط به کفش ها می توان به میخچه، پینه، هالوکس والگوس، التهاب کف پا و … اشاره کرد.

 

اسکن کف پا چیست؟

اسکن کف پا  از بنیادی ترین و اساسی ترین روشهای تشخیص بیماری های بدن انسان است، چیزی که اغلب مردم از آن آگاهی ندارند. پای انسان، همان طوری که از نظر فیزیکی، پایه و اساس بدن انسان است، در سلامت بدن نیز نقش انکار ناپذیری دارند و گزافه نیست اگر که بگوییم: پای انسان ستون سلامتی بدن انسان است.

 

اگر بدن خود را به عنوان یک ساختمان در نظر بگیریم، پایه و اساس و ستون ساختمان بدن ما، پاهای ما هستند و همانطوری که وجود هر گونه شکاف و خللی در پایه های یک ساختمان، ثبات کلی ساختمان را تحت تاثیر قرار می دهد، بروز هر گونه مشکل برای پاهای انسان نیز کل سلامتی ما را تحت تاثیر قرار داده و در صورت بی توجهی به آن سلامتی ما را به خطر می اندازد.

 

اسکن کف پا، اطلاعات بسیار مهمی از کارکرد کل بدن به ما می دهد، چیزی که اغلب بیمارانی که به پزشک مراجعه کرده و از درد بدن شکایت دارند به آن توجهی ندارند.

 

اغلب مردم هنگام مراجعه برای مداوا، اغلب هیچ اشاره ای به پاهایشان نمی کنند ولی پردازش اطلاعات منتج از اسکن کف پا در اغلب بیماران، نشان می دهد که اختلالات پا و کف پا نقش حیاتی در بروز اغلب بیماریها مانند سردرد، کمردرد، زانو درد و درد مفاصل دارند. 

 

بسیاری از مشکلات در کف پای افراد وجود دارد و دارای یک سری از برآمدگی ها و تورفتگی های مختلف می باشند افراد باید به این مشکلات توجه داشته باشند و با وجود آوردن کفش های طبی و کفی های مختلف، مشکلات خود را پوشش دهند. اسکن کف پا می‌ تواند بسیاری از مشکلات افراد از جمله پا درد، کمر درد و… را بهبود بخشد. توصیه ما به افراد این است که با استفاده از این تکنولوژی سلامت خود را تا میزان زیادی افزایش دهند.

 

هزینه اسکن کف پا

وقتی صحبت ازساخت کفی طبی می شود منظور کفی است که به طور اختصاصی برای پای شخص قالب گیری شده باشد. سفارشی بودن محصول یکی از بخش های اصالت آن محسوب می شود و بسیار پر اهمیت است.  

 

هزینه اسکن کف پا در ایران که بر اساس اعلام سایت معتبر اکسپوس، هم اکنون در رتبه 19 جهان، از نظر علم پزشکی قرار دارد، در مقایسه با دیگر کشورهای هم طراز، با استفاده از همان اسکنرها، بسیار کمتر است. اسکن کف پا از اساسی ترین تست ها برای اطلاع از سلامتی اساسی ترین عضو بدن است و لزوم آن بایستی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.گاها علت درد کف پا را با اسکن کف پا میتوان تشخیص دادکادر مجرب و متخصص حاضر در گروه تخصصی ارتوز و پروتوز سلیمانی خدمات متنوعی منجمله  کفی طبی، کفش اطفال، ارتوپدی فنی و کفش مخصوص خارپاشنه را برای شما عزیزان درنظر گرفته است.

 


ساخت کفی طبی با اسکن

 

کفی طبی چیست؟

این محصول عموما برای محافظت از پا و تنظیم فشارهایی که بر پا وارد می شود، استفاده می گردد. معمولا افراد پس از مدتی راه رفتن به دلیل فشارهایی که بر ساق پا وارد می آید، احساس ناراحتی و درد می نمایند. استفاده از کفی طبی کفش در بیماران دیابتی نیز دیده می شود. افراد دیابتی که از این محصولات استفاده می کنند، کمتر به زخم پا دچار می شوند. کفی طبی باعث کاهش درد کمر و زانو نیز می شود. استفاده از کفی طبی علاوه بر افرادی که دچار ناراحتی های پا و ستون فقرات هستند، به افراد سالم و جوان نیز توصیه می شود تا از به وجود آمدن هر گونه مشکل در ستون فقرات و ناحیه پا، جلوگیری نمایند.

 

کفی طبی در صورتی که به صورت دقیق و استاندارد طراحی شود، به درمان و پیشگیری از بیماری های ناحیه پا و ستون فقرات کمک می کند. کفی طبی با اندازه گیری دقیق پای بیمار و فشارهایی که بر پا وارد می شود، ساخته می شود. همچنین در ساخت این کفی طبی نیازهای بیمار دقیق بررسی می شود تا پستی و بلندی در قسمت های مورد نیاز کفی طبی ایجاد شود. کفی طبی در کودکان و بزرگسالان قابل استفاده است.

 


کفی طبی

 

ساخت کفی طبی با اسکن

روش پیشرفته ساخت کفی طبی به واسطه اسکن های سه بعدی است تا بخش های مختلف پا مشخص شود. در این روش تصویری سه بعدی از کف پا ایجاد می شود و کف پا باید در حالت خنثی قرار گرفته باشد. در صورتی که اطلاعات به دست آمده درست باشد بهترین خروجی ایجاد می شود.  دقت شود که ساخت کفی طبی با اسکن مخصوص هر بیمار است و یک کفی نمی تواند برای بیماران دیگر مورد استفاده قرار بگیرد. 

 

اسکن های لیزری که در واقع شامل لیزرهای چنگانه هستن سبب می شود که سطح انعطاف پذیری به صورت گسترده تر صورت بگیرد. این روش نه به اندازه موارد قبلی کثیف کاری دارد و نه سبب به هم ریختگی می شود. 

 

ساخت کفی طبی با اسکن به واسطه یک وسیله تصویربرداری نوری صورت می گیرد که برای گرفتن تصویر سه بعدی استفاده می شود. که از بخش پلانتار کف پا تصاویر گرفته می شود. این روش برای ساخت کفی های طبی استفاده می شود. 

 

اسکنر های رزولوشن نیز وجود دارد که قالب های استاندارد دارند. به طور کلی اطلاعات دقیق و کامل از سطح کف پا فراهم می شود که در حالت های بدون وزن و نیمه وزن بوده و همینطور همه وزن پا نیز روی آن قرار می گیرد. 

 

اما برای اسکن و ساخت کفی طبی می بایست به یک مرکز معتبر مراجعه کنید. مرکز تخصصی پروتز و ارتوز ادونس کلینیک از جمله کلینیک های معتبری است که علاوه بر اسکن کف پا و درمان انواع بیماری های پا به ساخت و ارائه کفی های طبی می پردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع کفی طبی، اسکن کف پا و هزینه آن می توانید به سایت مجموعه ادونس کلینیک مراجعه نمایید.

 

 

منبع:بیتوته

 

دیدگاهتان را بنویسید