- اجتماعی

مشاور وزیر صمت: طرح آمایش سرزمینی تا پایان سال به نتیجه می‌رسد

«شهاب جنابی» روز سه شنبه در آیین معارفه و تکریم روسای جدید و  قدیم سازمان صمت استان همدان، اظهار داشت: این طرح را با کمک استانداران، فرمانداران و نمایندگان مجلس پیش خواهیم برد و در این راستا از دانش جامعه علمی، صاحب نظران و نخبگان هر منطقه استفاده می‌کنیم. 

وی با بیان اینکه طرح مذکور تا پایان سال به یک اجماع نسبی خواهد رسید، افزود: حاصل این آمایش سرزمینی یک برنامه سودمند برای استفاده بهینه از ظرفیت استان‌ها است و بی تردید نقشه راهی برای توسعه اقتصادی هر منطقه خواهد بود.

جنابی از ارائه گزارش عملکرد سه ماهه وزیر صمت به مردم خبر داد و افزود: اطلاع رسانی و گزارش دهی اقدامات و خدمات ارائه شده از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است که باید به صورت واقع‌بینانه و مستمر انجام شود. 

مشاور وزیر صمت از روسای سازمان‌های صمت در استانها نیز خواست آگاهی بخشی به مردم را جزو اولویت‌های خود قرار داده و ارتباط با رسانه ها را تقویت کنند. 

او دغدغه و مسائل تولیدکنندگان، صادرکنندگان و تمام فعالان اقتصادی را دغدغه مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت در سراسر کشور دانست و تصریح کرد: باید حلال و گره گشای مشکلات این افراد باشیم که در جبهه اقتصادی می جنگند.  

وی با اشاره حجم و گستردگی بسیار زیاد وظایف و ماموریتهای این وزارتخانه گفت: این وسعت اثرگذاری مستقیمی بر معیشت و روزمره مردم دارد و مسئولیت در این مجموعه کاری سنگین و حساس است. 

در این آیین «احمد شانیان» به عنوان رییس جدید سازمان  صنعت، معدن و تجارت استان همدان معرفی و از خدمات هشت ساله «حمیدرضا متین» در این سمت تجلیل شد. 

ایرانا