- فرهنگی, هنر

نمایش‌های برگزیده جشنواره تئاتر فارس از نگاه منتقدین معرفی شدند

 

 نمایش‌های اجرا شده در سی و چهارمین جشنواره تئاتر استانی فارس از نگاه منتقدین، مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت ۲ اثر مورد تقدیر و یک نمایش نیز به عنوان کار برگزیده معرفی شد.

نشست‌های بررسی نمایش‌های اجرا شده در سی و چهارمین جشنواره تئاتر استان فارس طی هفته گذشته در شیراز برگزار شدند که در نهایت نشست معرفی آثار برگزیده این جشنواره از نگاه منتقدین امروز، ۴ آذرماه برگزار شد.

منتقدانی که در این نشست با حاضرین گفت‌وگو کردند شامل نوید جعفری، محمد علی رحیمی، داریوش ثمر و حمید نشاط بودند که در نهایت در این نشست ۲ اثر مورد تقدیر و یک نمایش نیز به عنوان کار برگزیده معرفی شد.

مباحثی که در جریان این نشست‌ها مطرح شد، بیشتر به سمت نقد و آموزش حرکت داشت که توانست پاسخگوی سوالات دانشجویان و علاقه‌مندان هنرهای نمایشی قرار گیرد و همچنین رویکرد نمایش‌ها و اینکه چقدر در ارتباط با مخاطب موفق بودند به بحث و بررسی گذاشته شد.

کار برگزیده این نشست‌ها، تئاتر یک ماه و سه روز ۲۴ ساعت با نویسندگی امیر بهبودنیا، کارگردانی شهرزاد بداغی به دلیل تلاش در ساخت تئاتر مبتنی بر خلق درام و هماهنگی متناسب میان متن، کارگردانی و طراحی معرفی شد.

همچنین از نمایش مرگا به نویسندگی و کارگردانی محمد امین خسروی خواهبه به پاس تلاش در جهت اجرای یک اثر متناسب با شرایط روز جامعه، توجه به مقوله طراحی گریم، لباس و صحنه کانون منتقدان مورد تقدیر قرار گرفت.

نمایش دست‌ها نویسنده و کارگردان محمد قاسمی‌نژاد به پاس تلاش در نخستین فعالیت نویسندگی و کارگردانی هم مورد تقدیر قرار گرفت.

در انتهای این مراسم نیز با حضور حمید رضا قانعی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از منتقدینی که در طول این مدت به نقد و بررسی نمایش‌های جشنواره پرداختند، با هدایایی تقدیر به عمل آمد.

ایسنا