- فرهنگی

نمایشگاه عکس با موضع حادثه متروپل آبادن افتتاح شد

نمایشگاه عکس «غمی دگر» به مناسبت چهلمین روز حادثه متروپل و به همت خانه عکاسان ایران در گالری شماره یک خانه عکاسان ایران حوزه هنری افتتاح شد.

 سید احسان باقری مدیر خانه عکاسان ایران در مورد برپایی نمایشگاه غمی دگر گفت: این نمایشگاه به مناسبت چهلمین روز حادثه متروپل با آثاری از ۱۲ عکاس خوزستانی که نخستین ساعات حادثه در موقعیت آن حضور داشتند و تا روزهای بعد هم عکاسی را ادامه دادند، برپا شده است.

وی در همین راستا افزود: ۳۶ اثر از این ۱۲ عکاس در نمایشگاه «غمی دگر» در قطع‌های ۷۰*۱۰۰ سانتی‌متر  و ۱۵۰*۱۰۰سانتی‌متر در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده شده است. یک عکس هم در اندازه ۱۵۰ در ۲۵۰ سانتی‌متر ورودی نمایشگاه نصب شده است.

باقری ادامه داد: گردآورنده این آثار مرتضی جابریان از عکاسان خوب خوزستانی است و در این نمایشگاه عکس‌هایی از امین نظری، علی محمدی، محمد امین انصاری، فاطمه رحیماویان، حسین عبدالله اصل، میلاد حمادی، مونا صیافی‌زاده، مرتضی جابریان، رضا سلیمانی، سید خلیل موسوی، شایان حاجی‌نجف و هادی آبیار به نمایش درآمده است.

مدیر خانه عکاسان ایران در مورد عکس‌های این نمایشگاه گفت: نمایشگاه عکس غمی دگر  شامل آثاری است که ساختمان متروپل و فجایع پیروامونش، تدفین کشته‌شدگان آن، حضور رئیس جمهوری در منازل داغ‌دیدگان و حضور نیروهای جهادی و مردمی از زوایای گوناگون را به تصویر می‌کشد.

باقری افزود: تلاش می کنیم تا در کنار این نمایشگاه «نشست عکاسی بحران» را هم برگزار کنیم.

مدیر خانه عکاسان ایران در پایان با دعوت از علاقه‌مندان برای تماشای این آثار گفت: علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از روز دوشنبه ۱۳ تیرماه  تا ۲۹ تیرماه ۱۴۰۱ به جز روزهای پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها از ساعت ۹ تا ۱۸ به حوزه هنری واقع در خیابان سمیه تقاطع خیابان حافظ در تهران مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا، بخشی از ساختمان دوقلوی متروپل آبادان ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه روز دوشنبه دوم خرداد ریزش کرد.

در این حادثه ۴۳ نفر جان باختند و ۳۷ نفر نیز مصدوم شدند.

ایرنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *