- فرهنگی, ورزش

دکتر سجادی: لازمه‌ی داشتن ورزش پاک کار فرهنگی جهادی است

وزیر ورزش و جوانان گفت: دستیابی به ورزش پاک نیازمند کار فرهنگی جهادی است.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان، دکتر سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در گفت‌وگویی کوتاه در خصوص اهمیت کار فرهنگی در حوزه ورزش بیان داشت: دستیابی به ورزش پاک نیازمند کار فرهنگی جهادی است.
وی با اشاره به بدنه فرهنگی ورزش کشور گفت: به حمدالله با حضور مدیران جوان در بخش فرهنگی ورزش کشور و در بدنه وزارتخانه شاهد دستاوردهای کوتاه مدت خوبی هستیم که بیانگر این موضوع است که ان‌شاءالله با تلاش مضاعف در این حوزه می‌توانیم در آینده‌ای نزدیک به جامعه توسعه‌یافته از بعد فرهنگی و اخلاقی مبتنی بر آموزه‌های دینی، اسلامی و ملی در ورزش دست پیدا کنیم.
دکتر سجادی ادامه داد: در این بازه  زمانی فعالیت‌های فرهنگی گسترده‌ای آغاز شد که برخی از آن به پایان رسیده و برخی از آن هنوز در حال انجام و اجراست که جشنواره رسم جوانمردی یکی از آن فعالیت‌های موثر و بسیار ارزشمند است. در واقع این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ جوانمردی و پهلوانی که در واقع راه رسم بزرگان دین و کشور است، قدم ارزشمند و قابل توجهی بود که توسط معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی برنامه‌ریزی  و به همت دفتر امور فرهنگی و ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها برگزار شد.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به دهه ولایت و عید بزرگ غدیر هم اشاره کرد و افزود: دهه ولایت و عید بزرگ غدیر از آن بخش از اعیاد و روزهاست که برای همه ما شیعیان از اهمیت زیادی برخوردار است که به حمدالله برنامه خوبی توسط دو معاونت امور جوانان و فرهنگی و توسعه ورزش همگانی به عنوان جشن بزرگ ولایت برای آن پیش بینی شد که به همت دفتر امور فرهنگی در ١١٠ شهرستان در حال اجراست. این حرکت از آن فعالیت‌های مبتکرانه و خلاقانه است که با توجه ائمه (علیهم السلام) راه خودش را در جریان‌سازی ولایت‌مداری باز کرده و بر اساس گزارش‌های رسیده حاکی از استقبال دلگرم کننده و خوب مردم شهرستان‌های معین بوده و قطعا اثر فرهنگی خود را در بین آحاد مختلف کشور ذیل شعار ورزش و مردم خواهد گذاشت.
وی در پایان صحبتهای خود از تلاش‌های فرهنگی انجام شده تقدیر کرد و گفت: فعالیت فرهنگی حاصل تلاش جمعی است و اگر این همدلی و انسجام نباشد قطعا هر تلاشی اثر مورد نظر را نخواهد داشت.

5 thoughts on “دکتر سجادی: لازمه‌ی داشتن ورزش پاک کار فرهنگی جهادی است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *