- هنر

نمایشگاه آثار زنده یاد حبیب الله صادقی در حوزه هنری

نمایشگاه هنرمند انقلابی مرحوم حبیب‌الله صادقی که روز چهارشنبه، 5 مرداد، دار فانی را وداع گفت امروز دوشنبه 10 مرداد، ساعت 19 در گالری ابوالفضل عالی و گالری خانه حوزه هنری برپا می‌شود.

در این نمایشگاه 40 اثر نقاشی از زنده یاد صادقی از 11 تا 26 مرداد، روز‌های شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 19 به تماشا گذاشته می شود.

حبیب‌الله صادقی در سال 1336 در خانواده‌ای سنتی در محله تهران نو چشم به جهان گشود. از همان سال‌های کودکی در محل کار پدر با نام روزنامه اطلاعات آشنا شد، همانجایی که سال‌ها بعد او و یکی از برادرانش به عنوان روزنامه‌نگار در بخش تحریریه مشغول به کار شدند.

او از محضر استادانی همچون اصغر محمدی، محمود فرشچیان،سید مهدی حسینی، مجید مهرگان، هانیبال الخاص، مارکو گریگوریان، پرویز تناولی،حبیب الله آیت‌اللهی، جواد حمیدی، محمود جوادی پور بهره جسته است. حبیب‌الله صادقی در کنار کاظم چلیپا، ناصر پلنگی و چند تن دیگر جزو هسته اولیه جریان موسوم به نقاشان انقلاب است.

 آثار این هنرمند فقید در بالغ بر 280 نمایشگاه داخلی و خارجی که در کشورهای مختلفی همچون ژاپن، ایالات متحده آمریکا، لهستان، کانادا، انگلستان، فرانسه، آلمان، اتریش، ایتالیا، مراکش، مصر، اسپانیا، چین، کویت و هلند برگزار شده به نمایش درآمده است.

علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند به آدرس؛ خیابان سمیه، نرسیده به حافظ، حوزه هنری مراجعه کنند.

یکتاپرس

2 thoughts on “نمایشگاه آثار زنده یاد حبیب الله صادقی در حوزه هنری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *