- فیلم و سینما

ابتلای آیشواریا رای و آمیتاب باچان به کرونا

گاردین نوشت: تست کرونای «آیشواریا رای» بازیگر بالیوودی نیز در حالی مثبت اعلام شد که «آبیشک باچان» و «آمیتا باچان»، همسر و پدر همسرش نیز دیروز از ابتلا به این ویروس خبر داده بودند.

تست کرونای این بازیگر معروف ۴۶ ساله و دختر ۸ ساله‌اش هر دو مثبت اعلام شده است اما هنوز مشخص نیست که آنها در بیمارستان بستری شده اند یا خیر.

روز گذشته «آمیتا باچان» بازیگر کهنه کار و بزرگ سینمای هند که پدر همسر «آیشواریا رای» است نیز اعلام کرد که به همراه پسرش «باشیک باچان» به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده‌اند.

«آمیتا باچان» ستاره ۷۷ ساله بالیوودی پیش از ابتلا همواره یکی از چهره‌های برجسته مبارزه با ویروس کرونا بود و از مردم می‌خواست با استفاده از ماسک، شستن دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی از خطر ابتلا به این ویروس خطرناک در امان بمانند.

«آیشوارایا رای» که سابقه بازی در چندین فیلم هالیوودی و بالیوودی را در کارنامه دارد، برای چندین کمپانی بین‌المللی نیز فعالیت تبلیغاتی می‌کند.

روز گذشته شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور هند به ۸۵۰ هزار نفر رسید و مقامات هندی ناچار به اعمال مجدد محدودیت‌های رفت و آمد در چند منطقه از کشور شدند.

شمار درگذشتگان ویروس کرونا در هند به ۲۲ هزار و ۶۷۴ نفر رسیده است و رکورد مرگ روزانه نیز در این کشور ۵۵۱ نفر است.

مهر نوشت: آمیتاب باچان بازیگر ۷۷ ساله بامداد ۲۲ تیر به وقت محلی هند (شب پیش) در توییتر نوشت: تست کووید من مثبت شد… انتقال به بیمارستان… بیمارستان به مقام‌ها اطلاع می‌دهند… خانواده و کارکنان تست داده‌اند و منتظر نتیجه هستند.

آبیشک هم در توییترش نوشت: اوایل صبح تست من و پدرم برای کووید مثبت اعلام شد. هر دوی ما نشانه‌های خفیف بیماری را داریم، در بیمارستان بستری شده‌ایم. ما به مقام‌های بهداشتی اطلاع داده‌ایم و همه اعضای خانواده و کارکنان تست خواهند داد. از همه تقاضا می‌کنم آرامش خود را حفظ کنند و هراسان نشوند. ممنونم.

این توییت‌ها، واکنش‌ها و هم‌دردی وسیعی در میان هنرمندان و مردم برانگیخت و پیام‌های متعددی را همراه داشت؛ از سونامکی آهوجا تا عرفان پاتان بازیگر سابق کریکت هند.

آکاژ چوپرا کریکت‌باز در این باره نوشت: زود خوب شوید عالیجناب. فکر، ذکر و آرزوهای خوب برای شما.

رانا دوگوباتی بازیگر و تهیه‌کننده تلویزیونی نیز نوشت: قربان هر چه زودتر خوب شوید.

آمیتاب باچان در بیش از ۱۸۰ فیلم بازی کرده و ۵ دهه است که در صنعت سینمای هند فعالیت دارد. وی نخستین بار سال ۱۹۶۹ در فیلم بازی کرد و در طول ۵ دهه همواره بر پرده نقره‌ای حضور داشته است. آبیشک نیز دیگر هنرپیشه معروف خانواده باچان ۴۴ ساله است.

آمیتاب خواسته است هر فردی که در ۱۰ روز اخیر به وی نزدیک شده تست کرونا بدهد.

شمار مبتلایان به کرونا ویروس تا روز شنبه ۸۲۱ هزار نفر اعلام شده است و این کشور از نظر ابتلا به این بیماری سومین مورد از نظر ابتلای وسیع است.

آمیتاب باچان بارها در برنامه‌های تبلیغاتی و آموزشی برای کنترل ویروس کرونا شرکت کرده بود تا مردم را در مبارزه با این بیماری راهنمایی کند.

 

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید