- انیمیشن

انیمیشن پت و مت ۴۵ساله شد

 پت و مت یکی از باسابقه‌ترین و موفق‌ترین استاپ موشن‌های ساخته شده در دنیاست که در زمینه‌ی بسیار خاصی مشهور شده است، آن هم در خنگ بازی، خراب کاری و به هم ریختن همه چیز! به طوری که در این سال‌ها هنوز کسی نتوانسته به حد آن‌ها با گیج بازی، موفق و معروف شود.

تولید این سریال کارتونی که هر کسی با آن خاطره دارد، امروز ۴۵ ساله شد که روش تولید و تجارب سازندگان آن در این سال‌ها می‌تواند برای دیگران بسیار با ارزش و کاربردی باشد.

پت همان عروسکی است که لباس زرد پوشیده و کلاهی صاف بر روی صورت گردش قرار گرفته، دوست و همسایه اش مت هم لباس قرمز پوشیده و کلاهی منگوله دار بر روی صورت کشیده اش دارد. هر دو شلوار جین و کفش مشکی پوشیده اند و دماغ و گوش بزرگ شان به چشم می‌آید.

آن‌ها با وجود اینکه اصلا حرف نمی‌زنند، اما حرکات خاصی دارند که احساسشان را نشان می‌دهد، مثلا هر وقت کار اشتباهی ازشان سر می‌زند، پس سرشان را می‌خارانند یا هر وقت به فکر یا روش جدیدی می‌رسند دست شان را به نحو خاصی تکان می‌دهند.

در آخر وقتی از نتیجه کارشان راضی می‌شوند، دست‌هایشان را به هم می‌زنند، که این کار یک ژست خیلی رایج بین مردم کشور چک است، یعنی ما موفق شدیم!

البته در گذشته و قبل از پت و مت زیاد رایج نبود، اما این دو کاراکتر باعث شدند که این حرکت به نشانه مردم چک در زمان پیروزی تبدیل شود.

امروز و در این مطلب قصد داریم به بهانه سالروز تولید این انیمیشن دوست داشتنی اولین قسمت کارتون را به شما نشان دهیم، با ما همراه باشید:

اولین قسمت: تعمیرکاران (Tinkers, ۱۹۷۶)

در این فیلم کوتاه که حدودا ۶ دقیقه است، شخصیت‌های پت و مت در دنیای انیمیشن‌ها متولد می‌شوند.

موضوع داستان این است که آن‌ها می‌خواهند خوراک مرغ بخورند، اما در حین آماده سازی، سینک ظرف شویی جابه جا می‌شود، لوله آب می‌ترکد، زمین سوراخ می‌شود، جریان آب به خانه همسایه می‌رود، غذا در هود اجاق گاز گیر می‌کند و حتی تخم مرغ شان به جوجه تبدیل می‌شود! آن‌ها در نهایت منتظر می‌مانند تا شاید جوجه بزرگ شود و بتوانند آن را بخورند.

برترین ها

دیدگاهتان را بنویسید