- تکنولوژی

اولین فروش تجاری قلب مصنوعی در جهان

یک شرکت فرانسویِ تولیدکننده اعضای مصنوعی بدن اعلام کرد یک قلب مصنوعی را به یک بیمار ایتالیایی که مدت‌ها در انتظار دریافت قلب اهدایی بوده است، فروخت. این شرکت فروش قلب مصنوعی را اولین فروش تجاری قلب مصنوعی در جهان نامیده است.

این شرکت فرانسوی که کارمت (Carmat) نام دارد، امروز (دوشنبه) فروش این قلب مصنوعی را اعلام کرد. 
 
این عمل پیوند توسط یک تیم حرفه‌ای جراحی در یک بیمارستان به نام  Azienda Ospedaliera dei Colli در ناپل، سومین شهر بزرگ ایتالیا، صورت گرفته که تجربه وسیعی در زمینه پیوند اعضا دارد.
 
گواهینامه فروش این قلب مصنوعی بر اساس نتایج یک تحقیق به نام PIVOTAL که در سال ۲۰۱۶ میلادی آغاز شده و هنوز نیز ادامه دارد، صادر شده است. سخنگوی خبرگزای فرانسه گفت این اولین بار است که قلب مصنوعی خارج از آزمایش‌های بالینی و به صورت کاملا تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
هزینه درمان حدود ۱۵۰ هزار یورو تخمین زده شده که توسط سیستم بهداشت منطقه‌ای پرداخت می‌شود؛ زیرا سیستم ملی ایتالیا تا زمانی که این عمل سال ها مورد استفاده قرار نگیرد و امتحان خود را پس ندهد، هزینه‌های آن را پوشش نخواهد داد.
 
این شرکت به دنبال ۱۰ بیمار مناسب برای دریافت قلب مصنوعی است تا بتواند مطالعات آن را در اختیار سازمان غذا و داروی آمریکا قرار دهد و در نهایت مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا را دریافت کند.
 
این روش می تواند راهگشای هزاران بیماری باشد که چشم‌انتظار اعضای پیوندی هستند.
ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید