- ورزش

بازهم فاجعه ای به نام لباس کاروان المپیک

در حالی که پیش از این کمیته ملی المپیک بارها اعلام کرده بود در مراسمی خاص از لباس کاروان کشورمان در بازی‌های توکیو رونمایی خواهد کرد اما این اتفاق تا لحظه آخر و زمان اعزام کاروان کشورمان به این بازی‌ها رخ نداد.

کمیته ملی المپیک برای طراحی لباس کاروان کشورمان در توکیو از مدتها قبل اقدام به برنامه‌ریزی و با به کارگیری طراحان خاص تلاش کرد تا حاشیه‌های دوره‌های قبل تکرار نشود اما با این وجود باز هم لباس‌های انتخاب شده برای کاروان انتقاد زیادی به همراه داشت به طوری که بدسلیقگی‌ها در انتخاب مدل و رنگ به خوبی مشهود بود.

مسئولان کمیته ملی المپیک که بارها در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص رونمایی از لباس کاروان امروز و فردا می‌کردند، در نهایت آن را به لحظه آخر و در زمان اعزام کاروان موکول کردند تا انتقادات بیش از گذشته به کمیته وارد شود.

در حالی که تمامی کشورها از لباس‌هایی یکدست و یک‌شکل برای زنان و مردان استفاده می‌کنند و با طراحی خاص رنگ پرچم کشور خود را در این طراحی‌ها به کار می‌گیرند اما این شکل متحد در لباس کاروان کشورمان به چشم نمی‌خورد. انتخاب رنگ لباس آبی فیروزه‌ای برای زنان و کت و شلوار سورمه‌ای برای مردان هیچ تناسبی با رنگ پرچم جمهوری اسلامی ایران ندارد و لباس بانوان بیشتر به لباس میهمانداران هواپیما شباهت دارد. لباس یکدست سفید گرمکن نیز بدون هیچ رنگ‌آمیزی بیشتر به لباس کادر درمان شباهت دارد تا تیم اعزامی به المپیک.

انتخاب لباس کاروان ورزشی کشورمان در المپیک ریو نیز هجمه‌های زیادی را به کمیته وارد کرد به طوری که بعد از مراسم رونمایی و انتقادات رسانه‌ها لباس کاروان تغییر کرد. به نظر می‌رسد بی سلیقگی در انتخاب لباس کاروان در هر دوره به اوج می‌رسد و تکرار آن همیشگی است.

خبر ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید