- فرهنگی, هنر

برگزاری نمایشگاه طراحی «خط ته خط» در کیش

محسن مقدسی لاری دبیر اجرایی نمایشگاه « خط ته خط» گفت: جزیره کیش شاهد دومین هفته طراحی به سرپرستی فرهاد گاوزن هنرمند طراح موسسه خانه طراحی است که با برگزاری نمایشگاه ها و رویدادهای مختلف همواره در معرفی طراحی معاصر به‌عنوان هنر مستقل کوشیده است. این نمایشگاه با عضویت ۱۵ نفر و افرادی از منطقه جنوب ایران به خصوص جزیره کیش و با حمایت امور هنری معاونت فرهنگی و اجتماعی و معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش و میکا گالری در گالری بین المللی هنر معاصر کیش در حال برگزاری می‌باشد.

وی افزود: این رویداد در سه بخش نمایشگاه، نشست تخصصی و کارگاه عملی برگزار می‌شود. در بخش نمایشگاه بیش از ۱۰۰ اثر طراحی و چیدمان از هنرمندان حرفه‌ای و نوظهور به معرض نمایش گذاشته شده است که هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه تلاش کرده اند تا رویکرهای معاصر از هنر طراحی و قابلیت‌های بیانی تازه آن را به نمایش درآورند.

مقدسی لاری در خصوص برگزاری کارگاه عملی این نمایشگاه نیز عنوان کرد: در بخش کارگاهی این نمایشگاه هنرمندان به تجربه طراحی و ارتباط آن با عناصر محیطی جزیره پرداختند که راه‌هایی برای پیوند طراحی با محیط زیست را جستجو می‌کند.

دبیر اجرایی نمایشگاه به نشست و گفتگوی تخصصی در کنار این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: این گفتگو با حضور دکتر امیر نصر نویسنده و استاد فلسفه هنر و با عنوان جسم و تصویر برگزار خواهد شد. دبیر اجرایی این نمایشگاه محسن مقدسی لاری، برگزار کننده میکاگالری با مدیریت نادیا بخشنده می‌باشد لازم به یادآوری است که این نمایشگاه باحمایت خانه طراحی گاوزن تهران، معاونت فرهنگی و اجتماعی و معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش از دوم تا هشتم تیر امسال در دو مجموعه میکا گالری و گالری بین المللی هنر معاصر شهر کیش در حال برگزاری است.

همت خبر

 

دیدگاهتان را بنویسید