- هنر

«بنکسی» اثر جدیدی خلق کرد

«بنکسی» هنرمند ناشناس گرافیتی‌کار اثر جدیدی بر روی دیوار خانه‌ای در انگلستان خلق کرده است.

به نقل از گاردین، نقاشی جدیدی که یک زن سالمند را حین عطسه کردن بر روی دیوار خانه‌ای در بریستول شهری واقع در انگلستان به تصویر می‌کشد در حقیقت جدیدترین اثر «بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار مشهور است.

با منتشر شدن تصاویر این اثر هنری در فضای مجازی، گمانه‌زنی‌هایی درباره خالق آن مطرح شد که درنهایت «بنکسی» با منتشر کردن تصاویری از اثر هنری «عطسه» در صفحه اینستاگرام شخصی‌اش اصالت این اثر هنری را تایید کرد.

خیابان «Vale » که محل دقیق این اثر است به عنوان پرشیب‌ترین خیابان مسکونی انگلستان شناخته می‌شود. «فِرِد لوزمور»۲۸ساله، که اخیرا در این خیابان ساکن شده است درحقیقت مستاجر همان خانه‌ی است که نقاشی «عطسه» بر روی دیوار آن خلق شده است.

«لوزمور» برای جلوگیری از وقوع آسیب‌های احتمالی پوششی برای محافظت از این اثر بر روی آن قرار داده است.

«عطسه» نخستین اثر این هنرمند نیست که در دوران کرونا بر روی دیواری خلق شده است. «بنکسی» در ماه اکتبر از اثر هنری بر روی دیواری در شهر «ناتینگهام» رونمایی کرده بود. اثر هنری شهر «ناتنیگهام» دختربچه‌ای را حین بازی با لاستیک یک دوچرخه نشان می‌دهد.

«بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار مشهوری است که با نقاشی‌های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی‌های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمایش زمین، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تاکنون بارها نقاشی‌های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت‌های چشمگیر فروخته شده است.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید