- تکنولوژی, دسته‌بندی نشده

ساختار اینترنت کشور جوابگوی شبکه شاد نیست

وی با تاکید بر لزوم ارتقای اینترنت برای رفع مشکل سرعت و کندی شبکه شاد اظهار داشت: زیرساخت فعلی کشور گنجایش یک سیستم مدیریت یادگیری غیر از شبکه اجتماعی را ندارد.

عیسی زاده تصریح کرد: در حال حاضر از مجموع 15 میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور 10. 5 میلیون نفر از دانش‌آموزان در شبکه شاد احراز هویت شده و فعال هستند.

معاون نرم‌افزار دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش‌وپرورش اظهار داشت: بر اساس آمار 3. 5 میلیون دانش‌آموز دسترسی به شبکه شاد، اینترنت و تبلت ندارد و از تلویزیون و رسانه‌های دیگر برای بهره‌گیری از آموزش استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه هیچ اصرار و اجباری بر استفاده از اپلیکیشن شاد نبوده ادامه داد: حدود 2. 5 میلیون نفر از دانش‌آموزان از نرم‌افزارهای خاص خود مدارس که برخی از این نرم‌افزارها نیز مجوز از آموزش‌وپرورش دریافت کرده‌اند، استفاده می‌کنند.

عیسی زاده بیان داشت: با شیوع کرونا و تعطیلی مدارس در اسفند 98 برخی از مدیران و معلمان به دنبال راهکارهایی برای آموزش دانش‌آموزان بودند که به همین سبب حدود 5 درصد از دانش‌آموزان در فضای اینستاگرام و بقیه در تلگرام و واتس‌اپ وارد شدند که این امر برای کشور آسیب بزرگی محسوب می‌شد.

معاون نرم‌افزار دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش‌وپرورش اظهار داشت: اپلیکیشن شاد به‌عنوان یک اپلیکیشن رسمی از طرف آموزش‌وپرورش معرفی شد تا علاوه بر بهره‌گیری همه دانش‌آموزان از یک شبکه آموزشی داخلی عدالت آموزشی نیز برقرار شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این اپلیکیشن در حال تقویت است و مشکلات آن به‌زودی رفع می‌شود اظهار داشت: در برخی از جاها که سرعت اینترنت پایین است می‌توان از بخشی از اپلیکیشن شاد که محتواهای درسی با آموزش معلمان به‌صورت فیلم قرار گرفته‌اند برای معرفی و استفاده دانش‌آموزان استفاده شود.

رادیو گفت‌وگو

 

دیدگاهتان را بنویسید