- تکنولوژی

سونی به دنبال ساخت پهپاد اختصاصی

هنگام بحث در خصوص پهپادها بی‌تردید در اکثر موارد نام شرکت DJI به‌عنوان یکی از گزینه‌های پیش‌فرض مطرح خواهد شد. این کمپانی اقدام به تولید پهپادهای مجهز به دوربین‌های یکپارچه نموده است. این دوربین‌ها به کاربران امکان می‌دهند تا از چشم‌انداز و ارتفاعی جدید به ثبت ویدیوها و عکس‌های جالب‌توجه بپردازند. با این‌حال به‌نظر می‌رسد که به‌زودی شرکت DJI شاهد عرضه رقیبی قدرتمند از سوی کمپانی سونی خواهد بود.

شرکت سونی اخیرا از یک برند و پروژه جدید پهپاد تحت‌عنوان Airpeak رونمایی کرد. این پروژه اساسا نشان‌دهنده نخستین ورود رسمی غول ژاپنی به صنعت تولید پهپادها است. با توجه به تجربه و شهرت بالای سونی در زمینه تولید دوربین‌ها و سخت‌افزارهای تصویربرداری یقینا جالب خواهد بود که ببینیم این شرکت برای رقابت با تولیدات کمپانی JDI و پیشی گرفتن از آن‌ها قادر به عرضه چه محصولاتی خواهد بود. با این‌حال بر اساس برخی شنیده‌ها به‌نظر می‌رسد که پهپاد Airpeak احتمالا در آینده‌ای نزدیک به بازار عرضه نخواهد شد؛ چرا که شرکت سونی نیز پیش‌تر اعلام کرد که این پروژه در بهار سال 2021 عرضه خواهد شد. لذا به منظور مشاهده محصول تدارک دیده شده توسط سونی ناچارا بایستی کمی بیش‌تر منتظر بمانیم. همچنین کمپانی ژاپنی در راستای کمک گرفتن برای تولید پهپادهای خود به‌دنبال دریافت بازخورد از جامعه کاربران این محصولات است.

در هر صورت یقینا جالب خواهد بود که ببینیم آیا سونی می‌تواند به بازار پهپادها نفوذ نماید یا خیر. در حال حاضر این بازار عمدتا تحت سیطره کمپانی JDI قرار دارد. پیش‌تر نیز شاهد تلاش برخی دیگر از کمپانی‌های سازنده دوربین نظیر GoPro برای عرضه پهپادهای اختصاصی بودیم؛ اما یقینا این تلاش‌ها موجب دستیابی به موفقیت‌هایی چشمگیر نشدند.

منبع:آتی رسان

دیدگاهتان را بنویسید