- طبیعت و گردشگری

ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی قزوین مغفول مانده است

 

یک کارشناس معماری گفت: ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری استان بی بدیل بوده اما به دلیل بی توجهی مدیریت شهری مغفول مانده است.  

نرگس صفایی افزود: قزوین به عنوان یکی از شهرهای پایتخت صفویه از ابنیه و بناهای تاریخی بی بدیلی برخوردار است و می تواند نقش موثری در رونق و شکوفایی اقتصادی استان ایفا کند.  
وی گفت: دولتخانه صفوی، گراند هتل و مهمانخانه بزرگ قزوین در این سالها تخریب شده که مصداق بارز بی توجهی به ابنیه تاریخی استان قزوین است.  
صفایی با بیان اینکه بناها و نمادهای تاریخی قزوین، برگی از شناسنامه و هویت این دیار مینودری است، اظهار داشت: بی توجهی به هویت قزوین از دهه های اخیر همراه این شهر بوده و متاسفانه مدیریت شهری طی سالیان گذشته در قزوین نگاه توسعه‌ گردشگری به استان نداشته و همواره به دنبال توسعه عمرانی آن بوده است.  
وی ادامه داد: متاسفانه در چند روز اخیر نیز شاهد شروع تخریب یک نماد تاریخی در سبزه میدان توسط شهرداری بودیم که با درخواست و دغدغه مندی مردم متوقف شد.  
صفایی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی باید بیش از پیش نسبت به نفایس میراثی استان حساسیت داشته باشد، تصریح کرد: متاسفانه به جای آنکه میراث فرهنگی به عنوان یک سازمان متولی در حفاظت از نفایس میراثی دغدغه مند باشد، همیشه پس از مردم و رسانه ها در خصوص این موضوعات واکنش نشان داده است.  
وی همچنین گفت: تخریب اینگونه نمادها، به معنی تخریب خاطره شفاهی مردم است و شهرداری باید نسبت به حفظ حقوق شهروندی اهتمام داشته باشد.

ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید