- فیلم و سینما

فرانسیس مک دورماند در فیلم جدید سارا پولی

به نقل از ورایتی، فرانسیس مک دورماند در فیلم اقتباسی از رمان «زنان حرف می‌زنند» با سارا پولی همکاری می‌کند.

«اوریون پیکچرز» و «پلن بی» دیروز اعلام کردند که این پروژه را می‌سازند.

پولی این فیلم را بر مبنای فیلمنامه‌ای که خودش با اقتباس از رمان پرفروش میریام توز نوشته می‌سازد.

«زنان حرف می‌زنند» سال ۲۰۱۸ منتشر شد و درباره گروهی از زنان یک فرقه ایزوله مذهبی در بولیوی است که می‌خواهند ایمانشان را حفظ کنند. این کتاب در چندین فهرست از برترین‌های ۲۰۱۸ جای گرفت که بهترین‌های نیویورک تایمز و واشنگتن پست از جمله آنها بودند.

مک‌دورماند بازیگر فیلم «سرزمین آواره‌ها» ساخته کلوئی ژائو است که یکی از بخت‌های بزرگ جوایز امسال است. این اولین فیلمی است که جوایز اصلی هر دو جشنواره ونیز و تورنتو را دریافت کرده و جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و فیلمبرداری انجمن منتقدان فیلم بوستون را نیز از آن خود کرده است. این فیلم از نامزدهای بهترین فیلم جوایز گاتهام ۲۰۲۱ است و دورماند نیز نامزدی بهترین بازیگر زن را از این جوایز کسب کرده است.

مک‌دورماند جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را برای بازی در فیلم «فارگو» ساخته برادارن کوئن و نیز «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» ساخته مارتین مک‌دونا در کارنامه دارد. وی تهیه کننده هم هست و جایزه امی را برای بهترین بازیگر زن در یک سریال کوتاه و نیز برای تهیه کنندگی سریال در کارنامه دارد.

سارا پولی کارگردانی «دور از او» را انجام داده و برای فیلمنامه اقتباسی آن نامزدی اسکار را در کارنامه دارد. وی تهیه کننده و نویسنده سریال کوتاه «اسم مستعار، گریس» برای نتفلیکس با اقتباس از رمانی از مارگارت آتوود بوده است.

سارا پولی کانادایی و بازیگر کودک سریال «داستان‌های جزیره» است.

منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید