- طبیعت و گردشگری

لغو روادید سفر ایرانیان به روسیه تنها برای تورهای گردشگری است

یک کارشناس مسائل روسیه و کشورهای مشترک‌المنافع گفت: موضوع لغو روادید سفر ایرانیان به روسیه تنها برای گروه های گردشگری است که قصد دارند به شکل جمعی از روسیه دیدن کنند و اگر کسی به شکل انفرادی قصد سفر داشته باشد باید تمام مراحل اخذ ویزا را طی کند.

حسن بهشتی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا درباره خبرهایی مبنی بر لغو روادید سفر به روسیه برای ایرانیان، اظهار کرد: توافقی میان سازمان گردشگری ایران و روسیه به امضا رسیده است که گروه های توریستی ایرانی که مشتاق سفر به روسیه هستند می‌توانند ویزای جمعی دریافت کنند به این معنا که شرکت های معتبر مسافرتی 10 تا 50 نفر را برای تور روسیه ثبت نام می‌کنند که برای این افراد به شکل جمعی و نه انفرادی یک ویزای کلی صادر می‌شود.

وی افزود: بنابراین اگر گروه های گردشگری از ایران قصد سفر به روسیه را دارند می‌توانند از این امتیاز لغو روادید استفاده کنند، اما اگر فردی از ایران قصد سفر انفرادی به روسیه را داشته باشد باید مانند گذشته مراحل اخذ روادید را سپری کند.

این کارشناس مسائل روسیه و کشورهای مشترک‌المنافع، گفت: بنابراین این امر لغو روادید محسوب نمی‌شود و این امتیاز تنها مختص به تورهای گردشگری است که به شکل جمعی قصد سفر به روسیه را دارند که البته باید یک شرکت معتبر مسافرتی مراحل قانونی سفر آنان را انجام دهد تا یک ویزا برای اعضای تمام گروه صادر شود.

بهشتی‌پور تصریح کرد: هنوز طرف روسی با لغو روادید سفر ایرانیان به روسیه به شکل کلی موافقت نکرده است که ظاهرا ملاحظاتی در این باره دارند. ایران برای سفر روس ها به کشورمان لغو روادید را انجام داده است که این امر سبب ارزآوری بیشتر به کشور و رونق صنعت گردشگری می‌شود. صنعت جهانگردی یکی از مهم‌ترین صنعت‌های سودآور در جهان است که سبب ایجاد اشتغال و شکوفایی اقتصادی کشورها می‌شود.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید