- دکوراسیون داخلی

مبلمان مدولار: کاربردی، راحت و انعطاف‌پذیر برای تمامی دکوراسیون‌ها

در دنیای امروزی همه چیز شما باید چندکاره‎ و انعطاف‎پذیر باشد. مبلمان مدولار یکی از همین چیزهایی است که می‌تواند زندگی را برای شما و خانواد‌تان راحت‌تر نماید. مطمئنا تنها ویژگی که مبلمان مدولار را از سایر سبک‎های نظیر آن جدا می‌کند، انعطاف‌پذیری فوق‌العاده آن است. مبلمان مدولار بسیار کاربردی، راحت و در رنگ و پارچه‎های مختلفی در دسترس است و شما می‌توانید با توجه به طراحی فضای زندگی خود، بهترین شکل و چیدمان را بر اساس زیبایی و عملکرد بالا ایجاد کنید.

مبلمان مدولار
مبلمان مدولار

مبلمان مدولار چیست؟

مدول به طور کلی به چیزی اشاره دارد که قابلیت جدا شدن از یک سیستم بزرگتر را داشته باشد. در واقع یک سیستم مدولار از واحدهای مجزایی تشکیل می‎شود که هر کدام از آن‎ها می‌توانند حذف شده، جدا شوند یا اینکه با همان ساختار قبلی بکار برده شوند. سیستم مدولار در طراحی داخلی بسیار محبوب بوده و می‌تواند باعث خلاقیت و نوآوری در طراحی مبلمان و دکوراسیون داخلی شود. شما می‌توانید سیستم‎های مدولار را در شکل‎های مختلفی بکار ببرید و به زندگی‌تان تنوع ببخشید.

مبلمان مدولار
مبلمان مدولار

مبلمان مدولار در واقع ترکیبی از قطعات مبلمان می‌باشد که شما می‌توانید آن را متناسب با نیاز و شکل اتاق در کنار هم قرار دهید. مبلمان مدولار تغییر و تنوع فوق‌العاده‌ای را در چیدمان به شما ارائه می‌دهد و به خوبی می‌تواند با فضای اتاق‌تان مطابقت داده شود. به این ترتیب شما در مورد نحوه چیدمان این سبک مبلمان دغدغه‌ی آنچنانی نخواهید داشت. همینطور شما برای تغییر دکوراسیون نیازی به مبل و صندلی‎های جدید ندارید و فقط کافیست که چیدمان مبل را عوض کنید و حال و هوای جدید به فضای خانه‎تان دهید. دلایل زیادی وجود دارد که شما باید مبلمان مدولار را انتخاب کنید. ما در ادامه با بررسی ویژگی‌های مبلمان مدولار شما را با این سبک بیشتر آشنا کرده و دلایل انتخاب آن را بررسی می‌کنیم.

مبلمان مدولار
مبلمان مدولار

در همه جا کاربرد دارد

فرقی نمی‎کند که فضای اتاق شما بزرگ، کوچک یا چیزی بین این دو باشد، در هر صورت مبلمان مدولار بهترین انتخاب برای اتاق شما خواهد بود و می‌تواند به خوبی با محیط متغیر شما هماهنگ شود. برای فضاهای کوچک مبل ال شکل بسیار مناسب بوده و می‌توانید آن را در گوشه‌ای از اتاق قرار دهید و مرکز اتاق را خالی نگهدارید. در مورد اتاق‌های نشیمن بزرگ ما مبلمان مدولار U شکل را به شما پیشنهاد می‌کنیم زیرا فضای شما را پر کرده و تعداد صندلی‎های زیادی را برای نشستن شما و مهمانان‌تان ارائه می‌دهد.

مبلمان مدولار
مبلمان مدولار
مبلمان مدولار
مبلمان مدولار

برای فضاهای کوچک فوق‌العاده است

امروزه طراحان داخلی به دنبال ابتکارات نو برای آپارتمان‎ها و خانه‌های کوچک هستند تا بتوانند ماکسیمم استفاده را از فضای زندگی شما داشته باشند. اکثر طراحی‌های مدولار به گونه‎ای هستند که در عین کاربرد بالا، در فضای زندگی شما صرفه‌جویی کنند. مثلا نگاهی به کاناپه‎ی مدولار زیر بیندازید. همانطور که مشاهده می‌کنید کاناپه از سه واحد مجزا تشکیل شده است که شامل مبل شزلون، صندلی راحتی و یک مبل دو نفره است.

مبلمان مدولار
مبلمان مدولار
مبلمان مدولار
مبلمان مدولار
مبلمان مدولار
مبلمان مدولار

بیشتر طراحی‌های مبلمان مدولار دارای چندین عملکرد هستند که می‎توانند برای هر کسی جالب و سرگرم‎کننده باشند. شما می‌توانید مدل‌های متنوع این سبک طراحی را در اینترنت پیدا کنید.

مبلمان مدولار
مبلمان مدولار

همه‌کاره است

مبلمان مدولار این امکان را به شما می‌دهد که طرح‌بندی و چیدمان اتاق‌تان را هر زمان که دوست‌ داشته باشید، عوض کنید. مثلا مبل سکشنال برای تماشای فیلم به صورت گروهی بسیار فوق‌العاده است و همه می‌توانند در یک راستا بشینند و فیلم را تماشا کنند. بعد از آن شما به راحتی می‌توانید چیدمان خود را تغیر دهید و آن را به فضای نشیمن مربعی شکل برای دورهمی‌ها و مهمانی‌های خود تبدیل کنید. همین ویژگی‌ می‌تواند در بسیاری از هزینه‌های دکوراسیون شما صرفه جویی کرده و آن را کاهش دهد. همینطور شما می‌توانید مبل مدولار خود را با انواع مدل‌های صندلی راحتی ترکیب کنید و چیدمان‌های متنوعی بسازید.

مبلمان مدولار
مبلمان مدولار

علاوه بر این شما با نقل مکان به خانه‏‌ی جدید به راحتی می‌توانید مبل یا سکشنال خود را با فضای جدیدتان مطابقت دهید. همینطور چون مبلمان مدولار از تکه‎های جدا از هم تشکیل شده است، اسباب کشی آن بسیار راحت‌تر است.

مبلمان مدولار
مبلمان مدولار

با تمامی سبک‎ها همخوانی دارد

مبلمان مدولار به خوبی با تمامی سبک‎های دکوراسیون داخلی هماهنگ بوده و برای هر خانه‌ای مناسب است. با اینکه مبلمان مدولار بیشتر در سبک مینیمال دیده شده است اما شما هیچ محدودیتی ندارید. از طرف دیگر امروزه طیف گسترده‌ای از پارچه‌ مبلی‌ها در دسترس است و شما می‌توانید متناسب‎ترین مبلمان برای دکوراسیون‎تان را به راحتی پیدا کنید یا اینکه سفارش دهید. همینطور می‌توانید برای جذابیت بیشتر از کوسن‎های کنتراست با مبل یا پایه‎های زرق‌وبرقدار برای آن استفاده کنید.

مبلمان مدولار
مبلمان مدولار

ما در این مطلب سعی کردیم شما را با مبلمان مدولار و ویژگی‎های آن آشنا کنیم و مدل‎های متنوع از آن را به شما نشان دهید. شما می‌توانید با کمی گشت و گذار در سایت‌های مبلمان در اینترنت سایر مدل‌های مدرن را مشاهده نمایید. حتما قبل از خرید در مورد سبک دکوراسیون‌تان، کاربرد فرش در منزل‌تان، اندازه‌ی آن، محل قرارگیری آن و هزینه‌ای که قرار است برای آن پرداخت کنید، کاملا فکر کنید. هریک از این قطعات می‌توانند فضای منحصربفرد و جذابی را در اتاق‌ نشیمن‌تان بسازند.

منبع:chibechin.com

دیدگاهتان را بنویسید