- فرهنگی, ورزش

نام ۱۲ ایرانی در جایزه جهانی ورزشی‌نویسان

انجمن جهانی ورزشی نویسان اعلام کرد که در فهرست کوتاه برگزیدگان جایزه جهانی AIPS) International Sports Press Association) نام ۱۲ ایرانی به چشم می‌خورد.

 به نقل از اطلاعیه انجمن جهانی ورزشی نویسان (AIPS)، با اتمام مرحله ماقبل نهایی داوری جایزه جهانی ایپس۲۰۲۲، فهرست کوتاه برگزیدگان هر بخش اعلام شد. این مرحله از بررسی آثار و رای‌گیری توسط اعضای کمیته اجرایی AIPS (به نمایندگی از ۲۴ کشور مختلف) انجام شد که پس از بررسی آثار راه یافته به فهرست بلند، به انتخاب‌های ترجیحی خود برای ارائه فهرست کوتاه به هیئت ژوری رای دادند.

ویدئوی پروفایل ورزشکار

در فهرست کوتاه این بخش و بر اساس انتخاب اعضای کمیته اجرایی AIPS، آثار برگزیده ۱۷ نفر از شرکت‌کنندگان از بین ۴۵ اثر دریافتی اعلام شده است.

 ویدئوی کوتاه

در فهرست کوتاه این بخش و بر اساس انتخاب اعضای کمیته اجرایی AIPS، آثار برگزیده ۱۹ نفر از شرکت کنندگان از بین ۱۱۶ اثر دریافتی اعلام گردیده که دو اثر متعلق به ایران است:

مازیار کوپیدار (ایران)، من دخترم من پسرم ـ یوتیوب

موحد تاریمرادی (ایران)، بچه های کوره ـ یوتیوب

ویدئوی مستند

در فهرست کوتاه این بخش و بر اساس انتخاب اعضای کمیته اجرایی AIPS، آثار برگزیده ۲۹ نفر از شرکت کنندگان از بین ۹۲ اثر دریافتی اعلام شده است.

 نوشتاری/ گزارش

در فهرست کوتاه این بخش و بر اساس انتخاب اعضای کمیته اجرایی AIPS، آثار برگزیده ۳۵ نفر از شرکت‌کنندگان از بین ۴۳۱ اثر دریافتی اعلام شده است.

نوشتاری/ مقاله و یادداشت

در فهرست کوتاه این بخش و بر اساس انتخاب اعضای کمیته اجرایی AIPS، آثار برگزیده ۲۰ نفر از شرکت‌کنندگان از بین ۲۵۵ اثر دریافتی اعلام شده که دو اثر متعلق به ایران است:

سعیده فتح آبادی (ایران)، ما خبرنگاریم نه مقصر: نگاهی به دردسرهای یک خبرنگار ورزشی زن – Shahraranews.ir

افسون حضرتی (ایران)، هیچ نهادی پاسخگو نیست حتی فیفا! – زنان امروز

 شنیداری/ صدا

در فهرست کوتاه این بخش و بر اساس انتخاب اعضای کمیته اجرایی AIPS، آثار برگزیده ۱۹ نفر از شرکت‌کنندگان از بین ۷۳ اثر دریافتی اعلام شده است.

عکس/ گزارش تصویری

در فهرست کوتاه این بخش و بر اساس انتخاب اعضای کمیته اجرایی AIPS، آثار برگزیده ۴۷ نفر از شرکت‌کنندگان از بین ۲۱۴ اثر دریافتی اعلام که سه اثر متعلق به ایران است:

محمد بابایی (ایران)، بوکسورهای زن ایران مشتاقانه منتظر مجوز هستند – moniban.news

امین محمد جمالی (ایران)، ترسیم افکار ورزشکاران – گتی ایمیج

مریم مجد (ایران)، مهربانی مادر در نیمه دوم – گتی ایمیج

 عکس/ حرکت ورزشی

در فهرست کوتاه این بخش و بر اساس انتخاب اعضای کمیته اجرایی AIPS، آثار برگزیده ۵۴ نفر از شرکت‌کنندگان از بین ۴۲۶ اثر دریافتی اعلام که دو اثر متعلق به ایران است:

پرتو جغتایی (ایران)، هندبال ساحلی – partophoto.com

مهدی نصیری (ایران)، حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه – خبرگزاری ایلنا

خبرنگاران جوان

در فهرست کوتاه این بخش و در موضوع عکس بر اساس انتخاب اعضای کمیته اجرایی AIPS، آثار برگزیده ۱۵ نفر از شرکت کنندگان از بین ۲۹ اثر دریافتی اعلام که سه اثر متعلق به ایران است:

محمدجواد آبجوشک (ایران)، اعتصاب اژدها – خبرگزاری ایرنا

امیررضا استواری (ایران)، شور زندگی فوتبالی پس از کووید۱۹ – خبرگزاری فارس، روزنامه خبروزشی

علیرضا زینلی (ایران)، پاییز شیرین – Footballi.net

در فهرست کوتاه این بخش و در موضوع دیداری شنیداری بر اساس انتخاب اعضای کمیته اجرایی AIPS، آثار برگزیده ۱۳ نفر از شرکت کنندگان از بین ۲۵ اثر دریافتی اعلام شده است.

در فهرست کوتاه این بخش و در موضوع نوشتاری بر اساس انتخاب اعضای کمیته اجرایی AIPS، آثار برگزیده ۱۹ نفر از شرکت کنندگان از بین ۴۰ اثر دریافتی اعلام شده است.

 در ادامه این فهرست ها، و پس از اعلام رای هیات ژوری، اسامی ۱۰ نفر برتر و متعاقباً اسامی نامزدهای نهایی معرفی خواهند شد. مراسم پایانی پنجمین جایزه جهانی ایپس در ۹ می ۲۰۲۳ در شهر سئول کره جنوبی و همزمان با هشتادوپنجمین کنگره جهانی ایپس برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید