- فیلم و سینما

«نُه» در «هنر و تجربه» با ژانر وحشت اکران می‌شود

فیلم بلند «نُه» به کارگردانی شاهین رشیدی به زودی در سینما‌های «هنر و تجربه» اکران می‌شود.

به نقل از سایت «هنر و تجربه»، فیلم بلند «نُه» به کارگردانی شاهین رشیدی که در ژانر وحشت ساخته شده است به زودی در «هنروتجربه» اکران می‌شود.

فیلم بلند «نُه» در ژانر وحشت ساخته شده و تا به حال منتخب بیست جشنواره بین المللی شده است. این فیلم به گفته کارگردانش اثری کاملا مستقل است که عوامل آن را جوانان مستعد و نوفکر تشکیل داده‌اند. «نُه» با روایتی معماگونه تلاش دارد به حضور نازی‌ها در ایران بپردازد.

داستان این فیلم درباره عکاس جوان و مرموزی است که سالانه هشت جوان را انتخاب کرده و به منطقه‌ای دورافتاده می‌برد تا آیین سالانه‌اش را به جا بیاورد. شخصیت‌های قصه، اما از سرنوشت هولناکی که انتظارشان را می‌کشد، بی‌خبر هستند.

در بخشی از فیلم آمده است: «یادمه یکی می‌گفت با هر پلکی که می‌زنی یه نفر یه جای دنیا می‌میره! یعنی من اگه تند تند پلک برنم، آدمای بیشتری می‌میرن؟»

عوامل فیلم «نُه» عبارتند از نویسنده و کارگردان: شاهین رشیدی، مدیر فیلمبرداری: امیر طیبی، طراح صحنه و لباس: فرامرز رشیدی، تدوین، موسیقی، صداگذاری، طراحی و ترکیب صدا، جلوه‌های ویژه و اصلاح رنگ: شاهین رشیدی، مجری طرح: شاهین باباپور، مدیر تولید: حسن موحد مهر، صدابردار: پرهام رشیدی، نورپرداز: محسن سلطانی، طراح چهره پردازی: سارینا ترقی، عکاس: فاطمه هنرور، مدیر تدارکات: وحید امامی، دستیار کارگردان و مدیر صحنه: فاطمه هنرور، برنامه ریز: امیر سرایی مقدم، منشی صحنه: سید هانی سادات گل، مترجم زبان آلمانی: هیلدا ناظری، مترجم زبان انگلیسی: فاطمه هنرور، بازیگران: شاهین رشیدی، سارینا ترقی، حامد ناوشکی، مایا غضنفری، نصیر محمد رضایی، شقایق فتحی، ادیب وکیلی، سارینا رزاق، امیرمحمد رجبی، مهدی دراج، مهدی باقری فارسانی، ریحانه جمشیدی، هلیا باقری فارسانی، هستی باقری فارسانی، تهیه‌کنندگان: شاهین باباپور، شاهین رشیدی.

 

دیدگاهتان را بنویسید