- فیلم و سینما

نیاز هنر به حمایت در دوران کرونا

باب گزل مدیر عامل موسسه فیلم آمریکا گفت: اکنون بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم تا از هنر حمایت کنیم و فرهنگ را جلو ببریم.

به گزارش موسسه فیلم آمریکا که از برنامه‌های سینمایی و تلویزیونی تجلیل می‌کند مراسم اهدای جوایز سال ۲۰۲۰ را ۲۶ فوریه ۲۰۲۱ (۸ اسفند ۱۳۹۹) برگزار می‌کند.

این مراسم که به طور معمول در نیمه دسامبر برگزار می‌شد با توجه به عقب افتادن زمان مراسم اسکار، اندکی به تعویق افتاده است. این در حالی است که سال پیش فیلم‌های سینمایی برتر سال که توسط موسسه فیلم آمریکا انتخاب شده بودند ۷ نامزد از ۹ نامزد بهترین فیلم اسکار را به خود اختصاص داده بودند. در نهایت فیلم «پارازیت» که به دلیل اینکه فیلمی بین‌المللی بود و نمی‌توانست به عنوان بهترین فیلم این موسسه انتخاب شود یک جایزه ویژه از سوی موسسه دریافت کرد.

در بخش تلویزیونی نیز گروه منتخبان موسسه برنامه‌هایی از ژانرهای مختلف را برمی‌گزیند که سال ۲۰۱۹ همه آنها در جوایز امی نیز موفق به کسب جایزه شدند. در این سال ۱۰ برنامه برتر تلویزیونی شامل «چرنوبیل»، «تاج»، «فاس/ وردون»، «بازی تاج و تحت»، «ژست»، «جانشینی»، «باورنکردنی»، «ویپ»، «نگهبانان» و «وقتی آنها ما را می‌بینند» به عنوان بهترین انتخاب شدند و «فلی‌بگ» یک جایزه ویژه برد.

باب گزل مدیر عامل موسسه فیلم آمریکا در این زمینه گفت: اکنون بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم تا از هنر حمایت کنیم و فرهنگ را جلو ببریم.

اهدای جوایز موسسه فیلم آمریکا از سال ۲۰۰۰ شروع شده است.

منبع:ایسکانیوز

دیدگاهتان را بنویسید