- فرهنگی

آثار جشنواره فیلم کوتاه روستا و عشایر، گنجینه ای ماندگار برای باز آفرینی مواریث فرهنگی و هنری است

 

«حسین فرخنده» شامگاه پنج‌شنبه در آیین پایانی دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر با گرامیداشت یاد و خاطره شهید «حاج قاسم سلیمانی» که تجسم  وحدت و همدلی و همبستگی و پایداری ایران اسلامی است و 9 دی؛ روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، از این روز به عنوان تجسم زیبای وحدت و همدلی ایرانیان یاد کرد و با ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره فیلم کوتاه روستا و عشایر که راهی زیبا و موثر برای شناساندن چهره روستاییان پرتلاش و غیور گشود، اظهارکرد: با وجود کرونا و دشواری های بسیار، در این دوره ۱۷۱ اثر از سوی هنرمندان خلق و به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و در نهایت ۴۱ اثر  به مرحله نهایی راه یافت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی بیان کرد: هنرمندان در این آثار واقعیت ها، فرهنگ و هنر و آیین ها،  بیم ها و آسیب ها و امیدها، کار و همت ها عالی و دشواری ها و استقامت روستاییان و عشایر را به زیبایی به تصویر کشیدند.

وی اظهار داشت: بدون شک این آثار علاوه بر ارزش هنری و غنای آن، گنجینه ای ماندگار برای بازشناسی و باز آفرینی مواریث فرهنگی و هنری و منبعی غنی برای برنامه ریزان توسعه است.

دبیر دومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستا و عشایر با بیان این جشنواره در ابتدای مسیر خود برای رسیدن به اهداف بلند است و نیاز به تداوم دارد، تصریح کرد: خراسان شمالی به خاطر جمعیت قابل ملاحظه روستایی و ظرفیت های بی نظیر کشاورزی و دامداری و جاذبه های فرهنگی و گردشگری طبیعی و هنرمندانی خلاق و همدل که این جشنواره از آنها نیرو می گیرد؛ استانی مستعد برای رشد این جشنواره و تولید آثار فاخر در عرصه فیلم کوتاه روستا و عشایر است.

وی ضمن تقدیر از همراهی مسئولان کشوری و استانی از سازمان سینمایی کشور و دبیرخانه شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر خواست تا بیش از گذشته به این رویداد توجه داشته باشند.

گفتنی است، دومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستا و عشایر به میزبانی خراسان شمالی از هفتم دی ماه با رقابت فیلم های راه یافته به مرحله نهایی آغاز شد و امشب با معرفی برگزیدگان در مجتمع  فرهنگی و هنری گلشن بجنورد به کار خود پایان می‌دهد.

شبستان

دیدگاهتان را بنویسید