- اجتماعی, فرهنگی

آماده‌سازی پایتخت برای هفته کتاب با اکران فرهنگی هوشمند

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از آماده‌سازی پایتخت برای هفته کتاب با اکران فرهنگی هوشمند خبر داد.

رضا صیادی از آماده‌سازی پایتخت با اکران فرهنگی تصاویر نویسندگان شاخص و همچنین طراحی و نصب مجسمه‌های فیگوراتیو شاعران بزرگ ادب فارسی خبر داد و گفت: این سازمان با اکران فرهنگی کتاب‌ها و نویسندگان شاخص معرفی شده توسط کارگروه مشترک با وزارت ارشاد اسلامی، حوزه هنری و نهاد کتابخانه‌ های عمومی کشور با تلاش در حفظ تنوع نویسنده‌ها و ژانر کتاب‌ها در بیش از ۶۰۰ سازه فرهنگی و تجاری پایتخت، به استقبال هفته کتاب رفته است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اکران‌های فرهنگی هوشمند سازمان زیباسازی خاطرنشان کرد: این امکان در اختیار شهروندان قرار گرفته تا با اسکن کیو آر کدها QR code ضمن دریافت تخفیف از ناشران، خلاصه و اطلاعات کتاب، مشخصات نویسنده را مشاهده کنند.

وی عنوان کرد: شعار امسال پویش هفته کتاب ما همانیم که می‌خوانیم طراحی شده و سعی شده با انتخاب بیش از ۶۰ نویسنده و عنوان کتاب، ژانرهای مختلف و نیز سلایق مخاطبین لحاظ شود.

صیادی با اشاره به تأثیر هنرهای شهری در فرهنگ سازی عمومی، تصریح کرد: در هفته کتاب سال جاری برای اولین بار طراحی و ساخت آثار حجمی فیگوراتیو در ابعاد ۱.۵ برابر اندازه واقعی شاعران بزرگ در کنار کتاب در دستور کار سازمان قرار گرفت که این آثار در محور کریمخان به عنوان یک فضای شهری مورد توجه علاقه مندان کتاب و کتابخوانی نصب شده است.

مهرنیوز

دیدگاهتان را بنویسید