- فرهنگی

افشاگری مستند «باب راس» حاشیه ساز شد

کمپانی باب راس، مستند جدید نتفلیکس را به دلیل ارائه اطلاعات نادرست و تحریف شده درباره این کمپانی مورد انتقاد قرار داد.

به نقل از هالیوود ریپورتر، کمپانی باب راس با انتشار بیانیه ای مستند «اتفاق های خوب، خیانت و طمع» که به تازگی از شبکه نتفلیکس عرضه شده را نادرست و بسیار تحریف شده توصیف کرد. 

«ملیسا مک کارتی» و «ین فالکون» که تهیه کنندگی مستند زندگی «باب راس» نقاش و مجری معروف برنامه «لذت نقاشی» را بر عهده داشتند نیز اظهار کردند که هرگز قصد ساخت فیلمی برای تخریب چهره کمپانی باب راس را نداشته اند.

این مستند روایتی است از ناگفته هایی از زندگی «باب راس»، خالق برنامه تلویزیونی «لذت نقاشی» که بین سال های ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۴ روی آنتن می رفت و به ویژه پرده از رابطه او با «والت کوالسکی» و «آنت کوالسکی» بنیانگذاران «کمپانی باب راس» برداشته که به موفقیت حرفه ای «باب راس» کمک کردند.

این مستند همچنین به مرگ این نقاش معروف و دعوای حقوقی میان «استیو راس» تنها فرزند «باب راس» و خانواده «کوالسکی» نیز پرداخته و به این موضوع اشاره کرده که «کمپانی باب راس» که زمانی به طور برابر متعلق به «باب راس»، «والت کوالسکی» و «آنت کوالسکی» بوده چطور در نهایت به همراه حقوق معنوی آثار این هنرمند به طور کامل به خانواده «کوالسکی» رسیده است.

مستند «اتفاق های خوب، خیانت و طمع» از تاریخ ۲۵ آگوست در سامانه نمایش آنلاین نتفلیکس عرضه شده است و بسیاری از مخاطبان پس از تماشای این مستند در توئیتر خواستار بایکوت «کمپانی باب راس» و خانواده «کوالسکی» شده اند. 

«باب راس» در سال ۱۹۹۵ درگذشت اما همچنان به عنوان یک نماد فرهنگی مورد توجه است و قسمت های قدیمی از برنامه معروف تلویزیونی او «لذت نقاشی» در وبسایت یوتیوب، میلیون ها بازدید داشته است. 

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید