- فیلم و سینما

امروز، آغاز سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر

آیین رسمی آغاز به کار جشنواره جهانی فجر ساعت 19 عصر امروز (چهارشنبه) همزمان با رونمایی از نسخه ترمیم‌شده فیلم سینمایی «آن سوی آتش» ساخته کیانوش عیاری در پردیس سینمایی چارسو برگزار می‌شود.

در این مراسم «محمدمهدی عسگرپور» دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر، کیانوش عیاری کارگردان آن‌سوی آتش، جمعی از اهالی سینما و مدیران جشنواره جهانی فیلم فجرنیز حضور خواهند داشت.

«محمدمهدی عسگرپور» دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور در برنامه چاپ اول شبکه خبر، درباره روند برگزاری این جشنواره گفت: بسیاری از بخش های این جشنواره به صورت مجازی برگزار می شود.

دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر تصریح کرد: در همه جشنواره های جهانی، در یکسال و نیم اخیر که درگیر همه گیری کرونا شده ایم، در صورت قرمز نبودن شرایط بخش نمایش فیلم ها به صورت حضوری و با جمعیت محدود برگزار شده است، ما هم در نظر داریم در صورت مناسب بودن شرایط نمایش فیلم ها را حضوری برگزار کنیم.

عسگرپور اظهار داشت: در صورت باز بودن سینماها در ایام جشنواره، فیلم های این رویداد برای مخاطبان با یک سوم ظرفیت سینماها هم اکران می‌شود. 

وی همچنین گفت: امسال در اتفاقی نو، چند سینمای روباز هم خواهیم داشت و اکران فیلم های جشنواره جهانی فجر در این شرایط هم اتفاق می افتد. 

دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر با تأکید بر حضور فیلم های ایرانی و جهانی با کیفیت در این رویداد گفت: اینکه برخی فیلم های داخلی به جشنواره ملی فیلم فجر راه نیافتند، اما در جشنواره جهانی حضور دارند دالّ بر کم کیفیت بودن آنها نیست؛ بلکه به این دلیل است که در همه دنیا رویکرد جشنواره های جهانی و ملی متفاوت است؛ جشنواره های ملی رویکرد فراگیرانه‌تر و عام تری دارند و جشنواره های جهانی معمولاً فیلم‌های خاص تر را نمایش می دهند. 

سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، از 5 تا 12 خرداد 1400 در تهران برگزار می‌شود.

منبع:ایران پرس

 

دیدگاهتان را بنویسید