- فیلم و سینما

امیدواریم که امسال یکی از پررونق‌ترین دوره‌های جشنواره موسیقی فجر را پیش‌ رو داشته باشیم!

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به صدور حکم بهزاد عبدی به عنوان دبیر سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر گفت: امیدواریم که امسال یکی از پررونق‌ترین دوره‌های جشنواره موسیقی فجر را پیش‌ رو داشته باشیم.

 محمدمهدی اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره آخرین وضعیت برگزاری سی‌ و هشتمین جشنواره موسیقی فجر و تعیین دبیر این جشنواره اظهارداشت: حکم بهزاد عبدی از دو ماه گذشته برای دبیری سی‌ و هشتمین جشنواره موسیقی فجر صادر شده است و وی اکنون دبیر این جشنواره است.

وی افزود: دبیرخانه سی‌ و هشتمین جشنواره موسیقی فجر فعال است، فعالیت‌های مناطق و نواحی در حال انجام است و آثار در بخش‌های داخلی و بین‌الملل به دبیرخانه ارسال می‌شود و امیدواریم که امسال یکی از پررونق‌ترین دوره‌های جشنواره موسیقی فجر را پیش‌ رو داشته باشیم.

اسماعیلی درباره تدابیر و اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حل مشکلات حقوقی و قضایی پیش آمده برای برخی از هنرمندان با توجه به شرایط موجود در کشور به خصوص هنرمندان موسیقی که در مواردی در زندان هستند، بیان کرد: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همه تلاشمان این است که مسائل و مشکلات خانواده فرهنگ، هنر و رسانه در همه بخش‌ها و حوزه‌های قضایی، فردی، شخصی و معیشتی حل شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: امیدواریم این فضایی که در حال حاضر در برگزاری جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری آغاز شده، گشایش‌های بیشتری برای حل مشکلات اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در پی داشته باشد و به زودی آنان روزهای بسیار بهتری را نسبت به گذشته تجربه کنند.

وی درباره برگزاری کنسرت‌های موسیقی اظهارداشت: این برنامه‌ها و چگونگی برگزاری آنها در حال انجام است، در این هفته در چندین شهر و از جمله تهران، اجرای کنسرت‌ها آغاز شده است، امیدواریم این فضایی که فراهم شده است، باعث رونق بیشتر حوزه فرهنگ و هنر باشد.

اسماعیلی همچنین درباره برنامه‌های گرامیداشت سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: هنرمندان حوزه‌های فرهنگ و هنر نسبت به این شهید بزرگوار، ارادت ویژه‌ای دارند، در این راستا، رویداد سرود «روایت سرباز» و دومین جایزه هنری بنیاد رودکی ۱۱ دی امسال با حضور و اجرای گروه‌های منتخب سرود در تالار وحدت برگزار شد و این گروه‌ها مورد تجلیل قرار گرفتند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برنامه‌های فرهنگی و هنری متعددی به مناسبت گرامیداشت سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، در استان‌ها و مکان‌های مختلف برگزار می‌شود. همچنین رویداد ملی هنری «جان‌فدا» با حضور هنرمندان حوزه تجسمی در مشهد مقدس برگزار شد و در شانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» نیز یک بخش ویژه برای تجلیل از آثار مرتبط با حاج قاسم عزیز اختصاص داده شد.

سینماپرس

دیدگاهتان را بنویسید