- فیلم و سینما

انفرادی؛ پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شد

مسعود اطیابی به همراهی ابراهیم عامریان و حمزه صالحی ثابت کرده اند که رگ خواب مخاطب عام سینما را می شناسند و با فیلم «انفرادی» همچون «دینامیت» لقب پرفروش ترین ها را به نام خود سند زده اند.

 فیلم سینمایی «انفرادی» به کارگردانی مسعود اطیابی، نویسندگی حمزه صالحی و تهیه کنندگی ابراهیم عامریان با فروش نزدیک به ۶۰ میلیارد تومان در گیشه، لقب «پرفروش ترین» فیلم تاریخ سینمای ایران را از آن خود کرده است.

سینمایی «انفرادی» فیلمی کمدی است و داستان یک شرکت مالی اعتباری را روایت می کند که به نقل از مسئولان شرکت، به تازگی ورشکست شده و همین باعث شده تا افرادی که در این شرکت سرمایه گذاری کرده اند، جلوی درب موسسه تجمع و اعتراض کنند؛ این اتفاقات باعث می‌ شود که سه نفر از همین بدهکاران به نام‌ های امیر با بازی مهدی هاشمی، بهرام با بازی احمد مهران فر و جواد با بازی رضا عطاران که همه بی خانمان هستند، با یکدیگر هم مسیر و همراه شوند.

مسعود اطیابی در این سال ها ثابت کرده که رگ خواب مخاطب عام سینما را در دست دارد و می داند تا با چه استانداری، تماشاگران را به سینما بکشاند؛ به احتمال فراوان مخاطبان او را با سینمایی «خروس جنگی» به یاد داشته باشند؛ فیلمی کمدی با بازی رضا عطاران و مریلا زارعی که توانست علاوه بر موفقیت در گیشه، بارها به مناسبت های مختلف از تلویزیون پخش شود تا تماشاگران حتی سکانس های آن را هم از حفظ باشند.

در ادامه همین موفقیت، اطیابی همین شیوه سینمای بدنه را دست فرمان خود قرار داد و سینمایی «اخلاقتو خوب کن» را با بازیگرانی هچون رضا عطاران، سید جواد رضویان و حامد کمیلی جلوی دوربین برد؛ این فیلم نیز بارها از رسانه ملی پخش شده است.

همه پرفروش ها برای اطیابی

اطیابی پس از یک دهه فاصله گرفتن از این جنس سینما، دوباره با ساخت سینمایی «تگزاس» به مسیر قبلی فیلمسازی خود برگشت؛ این بار او با زوج موفق «پژمان جمشیدی و سام درخشانی» به همراه حمید فرخ نژاد توانست در سال ۹۷ یکی از پرفروش ترین فیلم های سال را به نام خود سند بزند و همین موفقیت در گیشه و استقبال مخاطبان باعث شد تا قسمت دوم این فیلم را نیز جلوی دوربین ببرد و اتفاقا این بار نیز یکی از پرفروش های سال ۹۸ با ۲۵ میلیارد تومان به نام «تگزاس2» ثبت شد.

تیم مسعود اطیابی، ابراهیم عامریان و حمزه صالحی به عنوان کارگردان، تهیه کننده و نویسنده توانست یکی از تیم های موفق گیشه سینمای ایران باشد؛ گروهی که از سینمایی «تگزاس» تشکیل شد و در ادامه با «دینامیت» و «انفرادی» رکوردهای سینمای ایران را در گیشه جا به جا کرده اند و حالا همان تیم در حال ساخت سینمایی «بخارست» است؛ فیلمی کمدی با بازی پژمان جمشیدی که از حالا انتظار گیشه را می کشد.

البته در حالی سینمایی «انفرادی» با نزدیک به ۶۰ میلیارد تومان فروش لقب «پرفروش ترین» فیلم تاریخ سینمای ایران را از آن خود کرده است که بدون شک باید افزایش قیمت بلیط را در این ماجرا لحاظ کرد؛ چون اگر بخواهیم بر اساس میزان مخاطب، این دسته بندی و القاب را اهدا کنیم، قطعا فیلم سینمایی «انفرادی» با حدود یک میلیون و هشتصد هزار مخاطب جایی در لیست ده فیلم پرمخاطب تاریخ سینمای ایران ندارد و فیلم هایی همچون «اخراجی ها2» با بیش از ۵ میلیون مخاطب، «افعی» با ۴.۵ میلیون مخاطب و «آدم برفی» با ۴.۴ میلیون تماشاگر در زمان اکران خود در بالای این لیست قرار دارند.

شبکه اطلاع رسانی راه دانا

دیدگاهتان را بنویسید