- فیلم و سینما

انیمیشن در ایران پتانسیل سرمایه گذاری دارد

رئیس سازمان سینمایی گفت: گسترش ساخت انیمیشن در استان‌ها نشان می‌دهد که صنعت انیمیشن این پتانسیل را دارد که ما بتوانیم روی آن سرمایه گذاری کنیم.

محمد خزاعی، رئیس سازمان سینمایی در خصوص اهمیت انیمیشن‌های ایرانی گفت: ما در حوزه انیمیشن پیشرفت بسیار خوبی کرده‌ایم. در حال حاضر بسیاری از پیمانکار‌ها و تهیه‌کننده‌های دنیا سعی دارند از ظرفیت نیروی انسانی ایران برای ساخت انیمیشن استفاده کنند.

رئیس سازمان سینمایی بیان کرد: تقریبا می‌توان گفت فیلمسازان ما قرارداد‌های مختلفی دارند که به عنوان یک صنعت استفاده می‌شود که آورده مالی و اقتصادی داردو این اولین بار است که در حوزه سینما این اتفاق افتاده است.

خزاعی ادامه داد: گسترش ساخت انیمیشن در استان‌ها نشان می‌دهد که صنعت انیمیشن این پتانسیل را دارد که ما بتوانیم روی آن بیشتر سرمایه گذاری کنیم.

وی افزود: خوشبختانه در سراسر کشور ساخت انیمیشن تکثر دارد؛ یعنی دفاتری را در سراسر کشور را می‌توان دید که محدود به تهران نمی‌شوند و سفارشات خودشان اند.

خزاعی به انیمیشن لوپتو اشاره کرد و گفت: انیمیشن لوپتو را بچه‌های کرمان ساخته‌اند و استان‌ها هم در این حوزه به شدت فعال هستند.

او ادامه داد: وقت آن رسیده است که در حوزه انیمیشن تصمیمات جدی گرفته شود و من فکر می‌کنم زمان آن رسیده است که از لحاظ اقتصای، ره آورد فرهنگی و اشتغال حوزه انیمیشن مباحث بسیال جدی‌ای را طی می‌کند.

باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید