- فرهنگی

اولین جشنواره استانی خوشنویسی «قابوس» فراخوان داد

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس از برگزاری اولین جشنواره استانی خوشنویسی ” قابوس” بمناسبت روز ثبت جهانی گنبدقابوس در فهرست آثار تاریخی، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، رضا شجاعی در خصوص این جشنواره گفت: جشنواره خوشنویسی تحت عنوان «قابوس» سال گذشته به صورت شهرستانی برگزار شد و با توجه به بازخورد خوب این جشنواره تصمیم بر آن شد که امسال در قالب استانی برگزار شود.

وی در ادامه بیان داشت: جشنواره استانی خوشنویسی تحت عنوان “قابوس” برگرفته از نام  کتاب “قابوس نامه” اثر ماندگار عنصر المعالى کیکاووس بن اسکندر بن وشمگیر بن زیار، با هدف بسترسازی برای به کارگیری متون ادبی در تولید آثار فاخر فرهنگی و هنری، آشنایی نسل جوان با گنجینه های ارزشمند و مفاخر ادبی ،معرفی و بسط فرهنگ وادب گنبدکاووس و اعتلای بیش از پیش جایگاه هنر خوشنویسی برگزار می شو

شجاعی با بیان این که هنرمندان جهت شرکت در جشنواره می‌توانند 3 اثر خود را در بخش‌های نستعلیق ،شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث به دبیرخانه ارسال کنند، افزود: موضوع آثار ارسالی با محوریت کتاب قابوس نامه و آیات و روایات و احادیث، اشعار و متون فاخر ادبیات فارسی، سخنان بزرگان و نام آوران جهان است.

این مدیر فرهنگی در خصوص تقویم جشنواره گفت: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره 20 خرداد ماه سال جاری است و مراسم اختتامیه و افتتاح نمایشگاه آثار ارسالی در تاریخ 10 تیرماه در گنبدکاووس برگزار می شود. هنرمندان خوشنویس استان برای کسب اطلاعات می توانند به واتس آپ شماره  09112765779تماس حاصل کنند.

گفتنی است این جشنواره با حمایت شهرداری و شورای شهر و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره میراث فرهنگی وانجمن خوشنویسان گنبدکاووس برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید