- فیلم و سینما

اپل در حال کار بر روی سریال جدید متروپلیس با کارگردانی سم اسماعیل است

در دسامبر امسال کپی رایت ایالات متحده برای شاهکار جادوانه فریتز لانگ، یعنی متروپولیس منقضی می‌شود. اپل هم از فرصت استفاده کرده و دست جنبانده تا یک سریال جدید با الهام از فیلم کلاسیک ۱۹۲۷ بسازد.

امروز، اپل اعلام کرد که سام اسماعیل، خالق آقای روبات Mr. Robot را برای نویسندگی، کارگردانی، تهیه کنندگی اجرایی سریال متروپلیس برای اپل تی وی پلاس برگزیده است.

در کلان شهر اصلی لانگ – اقتباس شده از رمان نوشته تئا فون هاربو به همین نام – یک کلان شهر در آینده تصور شده که به شدت طبقاتی است و به کانون انقلاب تبدیل می‌شود.

“فردر” (فرولیخ)، پسر حاکم اصلی، علایقی به کارگران دارد و در واقع عاشق “ماریا” (هلم)، یکی از رهبران کارگران است. آن دو می‌کوشند راه‌حلی برای همزیستی مسالمت‌آمیز مظلومان و ظالمان پیدا کنند…

علیرغم اینکه ۹۵ سال از ساخت فیلم گذشته، این فیلم هرگز رنگ کهنگی به خود نگرفته و مفاهیم و دغدغه‌های مطرح شده در آن هنوز تازه هستند.

حالا سوالی که مطرح است، این است که آیا اپل مانند بنیاد برداشتی سطحی از این شاهکار خواهد داشت یا این بار می‌تواند از پس فهم و درک جنبه‌های پنهان و آشکار برآید و در گامی فراتر آن را با معضلات کنونی جامعه جهانی، هماهنگ کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید