- فرهنگی, هنر

بازگشایی گالری‌های مشهد با برگزاری ۲ نمایشگاه

پس از تعطیلی ۲ ماهه گالری‌های مشهد، نگارخانه‌های روند و حامی با برگزاری ۲ نمایشگاه آثار هنری بار دیگر آغاز به کار کردند.

بازگشایی مشاغل و مراکز فرهنگی هنری مشهد پس از تعطیلی‌های موج پنجم کرونا موجب شده تا نگارخانه‌ها پس از ۲ ماه فعالیت خود را از سر بگیرند و یکی از پس از دیگری با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی اقدام به برگزاری نمایشگاه‌های آثار هنری کنند. در این میان تا کنون چند گالری در شهر مشهد اقدام به بازگشایی کرده و ۲ مورد از آن‌ فعالیت خود را با برگزاری نمایشگاه آغاز کرده‌اند که در ادامه به معرفی برنامه‌های آن‌ها خواهیم پرداخت.

«لکه‌های رنگی» در گالری حامی

نمایشگاه گروهی نقاشی آبرنگ و آب‌مرکب تحت عنوان «لکه‌های رنگی» با آثاری از امین جعفری، مینا مشایخی، نیلوفر عدالتیان، سمیه طاهری، وجیهه سادات حسینی‌زاده، محبوبه عطائیان، سمانه کاظم‌نژاد، ستاره سرنوبه، زهرا مقداری، آیدا صابری، حمیده کسرائی، نازنین کامل‌فولادی، بنت‌الهدی اولیائی، سما قادری و با سرپرستی زهرا سادات موسوی از ۱۷ تا ۱۹ شهریور ماه، در نگارخانه حامی واقع در خیابان لادن ۷ برگزار می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه هنری از ساعت ۱۷ تا ۲۰ خواهد بود.

بر اساس اعلام این نگارخانه، بازدید از نمایشگاه «لکه‌های رنگی» با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک با تعیین وقت قبلی و هماهنگی با مدیریت نگارخانه امکان‌پذیر است. همچنین به منظور جلوگیری از ازدحام در سالن نگارخانه و حفظ سلامت افراد، بازدیدکنندگان جدید از این نمایشگاه باید تا خلوت شدن سالن نگارخانه  بیرون از مجموعه منتظر بمانند و جهت سهولت در خرید آثار می‌توانند عکس و قیمت آن‌ها را در صفحه مجازی نگارخانه حامی تماشا کنند.

«هایکو» در گالری روند

نمایشگاه گروهی نقاشی «هایکو» با آثاری از محمدرضا آذر آئین، افسانه خورشیدی، نگین درخشان، امیر راحتی، آویده سلمان‌پور، الهام علوی‌زاده، نویدرضا علیزاده، یگانه قریب، سمیرا کرد، زهرا محمدی، فهیمه مرادپور، امیرمهدی وثوق، زهره وحدتی، امیرعباس هاشمی، عسل همتیان و محبوبه یزدانی، از ۱۹ شهریور ماه در نگارخانه روند واقع در بولوار ارشاد، خیابان هجرت آغاز خواهد شد و تا ۳۱ شهریور ماه نیز ادامه خواهد داشت. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۸ تا ۲۱ خواهد بود.

بر اساس گفته‌های مدیریت این نگارخانه تعیین وقت قبلی برای حضور در نمایشگاه، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت حداقل فاصله یک متر در هنگام بازدید از آثار هنری این نمایشگاه الزامی خواهد بود. همچنین توصیه شده که مخاطبان بازدید از این نمایشگاه را به روزهای آغازین و پایانی محدود نکنند و در صورت حضور تعداد افراد بیش از حد تا خالی شدن سالن‌های نگارخانه بیرون از مجموعه منتظر بمانند.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید