- فرهنگی

بخش مهمی از آسیب‌های اجتماعی با رویکرد فرهنگی و هنری قابل درمان است

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جشن عید قربان در جمع خبرنگاران زنجانی اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد با همکاری دستگاه های استانی از سال های آینده مراسمی در خور عظمت این پیامبر گرامی که از پیامبران بزرگ و فرزند اسماعیل ذبیح الله است برای معرفی این بزرگوار به نسل جوان و عموم مردم از طریق برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری اجرا کنیم.

محمد مهدی اسماعیلی  با اشاره به اینکه توسعه این مرقد شریف را با همکاری دیگر دستگاه ها پیگیری خواهیم کرد، افزود: هر آنچه بتوانیم انجام دهیم تا این نقطه تاریخی و مردم متدین این شهر میزبان زائران از سراسر کشور باشند و بتوانیم فضای فکری و دینی را با ترویج نام این پیامبر فراهم کنیم.

 به گفته وی، در تلاش برای اجرای مراسم بزرگداشت شیخ اشراق در این شهرستان هستیم و ستادی برای این منظور در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده است.

اسماعیلی افزود: رویدادهای شهرستانی استانی و ملی و بین المللی برای بزرگداشت شیخ اشراق سهروردی پیش بینی شده است تا برنامه ای در شان  این فیلسوف عالیقدر اجرا کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: با برگزاری برنامه های بزرگداشت شخصیت های نامدار این شهرستان در آینده نزدیک این شهر به یکی از قطب های گردشگری و زیارتی تبدیل خواهد شد.

وی به اقدامات وزارت متبوع در ‌حوزه آسیب هایی اجتماعی اشاره کرد و گفت: کار بزرگی را در وزارت فرهنگ و ارشاد به صورت متمرکز ‌آغاز کردیم و معتقدیم بخش مهمی از آسیب‌های اجتماعی را با رویکرد فرهنگی و هنری درمان کنیم.

اسماعیلی اضافه کرد: در مناطق حاشیه شهر های بزرگ حاضر شدم بنای ما این است با اتکا به ظرفیت های دینی، مذهبی، فرهنگی و هنری گام های مهمی در این زمینه برداریم.

وی در خصوص وضعیت کاغذ با توجه به وضعیت نرخ ارز گفت: با همراهی رئیس جمهور، محموله کاغذ با ارز مناسب برای توزیع در حوزه مطبوعات و بازار نشریات وارد کشور شده است و امیدوار مشکل کاغذ در کوتاه مدت حل شود.

شبستان

 

دیدگاهتان را بنویسید