- اجتماعی, فرهنگی

برگزاری ششمین «صدبازار» در باغ هنر عباس‌آباد تهران

معاون‌ صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان تهران از برگزاری ششمین پنجشنبه بازار صنایع‌دستی «صدبازار» با حضور ۱۵۰ هنرمند در باغ هنر منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد خبر داد.

به‌ نقل اداره‌کل روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، پروانه حیدری با اشاره به برگزاری ششمین پنجشنبه بازار صنایع‌دستی (صدبازار) ، اظهار داشت: در این نمایشگاه هنرمندان در بیش از ۳۰ رشته هنری اقدام به تولید زنده و عرضه محصولات صنایع‌دستی می‌کنند.

معاون صنایع‌دستی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران گفت: عرضه مستقیم، کیفیت و تنوع بالا محصولات و اصالت تولیدات از ویژگی های این نمایشگاه است.

«ششمین صدبازار، «پنجشنبه‌بازار صنایع‌دستی» روز پنجشنبه ۱۰ شهریور از ساعت ۱۲ تا ۲۰ در باغ‌هنر منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد برگزار می‌شود»

«پنجشنبه‌بازار صنایع‌دستی» (صدبازار) به صورت یک روزه و با حضور هنرمندانی از استان‌های مختلف کشور در رشته‌های متنوع صنایع‌دستی مانند سفال و سرامیک، گلیم‌بافی، نمدمالی، تولیدات چرمی دست‌دوز، حصیربافی، البسه محلی و … امروز در محل اراضی عباس‌آباد تهران آغاز به کار کرد.

این بازار صنایع‌دستی به صورت هفتگی، روزهای پنجشنبه با هدف توسعه اماکن فروش و عرضه، ترویج فرهنگ مصرف محصولات صنایع‌دستی ایرانی با حضور هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی کشور و با برنامه‌ریزی و نظارت معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی این وزارتخانه برگزار خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید