- فرهنگی, هنر

بعد از سه سال جشن خانه موسیقی برگزار می‌شود

نشست ماهیانه هنرمندان و اعضای خانه موسیقی با حضور مدیرعامل خانه موسیقی، اعضای هیئت مدیره و تعدادی از اهالی موسیقی عصر روز یکشنبه دوم مرداد در محل سالن اجتماعات خانه موسیقی ایران برگزار شد و اعضای هیئت مدیره و هنرمندان دیدگاه‌های خود را بابت مسائل پیرامونی مطرح کردند.

در بخشی از نشست، حمیدرضا نوربخش (مدیرعامل خانه موسیقی ایران) ضمن ابراز خوشحالی از برپایی این جلسه بعد از دوسال کرونایی گفت: در این بیش از دو سال که با کرونا همنشین شده‌ایم، نشست نداشتیم اما مسائل صنفی حتی یک روز هم تعطیل نشد و خانه موسیقی در اوج محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها حتی یک روز هم بدون کار نبود.

نوربخش در ادامه گفت: اما امسال تصمیم داریم جشن خانه موسیقی را بعد از سه سال وقفه برگزار کنیم. در جشن‌های گذشته دوسالانه کتاب و آلبوم موسیقی را داشتیم و از آنجایی که تمام این موارد در این دو سال متوقف شد امیدواریم امسال تمام این بخش‌ها برگزار شود.

مدیرعامل خانه موسیقی در مورد موضوع صندوق اعتباری هنر گفت: در حال حاضر بیش از هشتاد هزار نفر در شاخه‌های مختلف مانند سینما، تئاتر، تجسمی و… عضو هستند. این صندوق در حقیقت صندوق اعتباری هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران (هنر) است. اساس عضویت در صندوق اعتباری هنر بر اساس معرفی صنوف یا معرفی اداره‌های ارشاد استان‌های مختلف است. در این مدت هیچگونه راستی آزمایی صورت نگرفته و متاسفانه افرادی هم عضو صندوق شده‌اند که اهل فرهنگ و هنر نیستند یا اگر باشند فعال این حوزه نیستند.

او ادامه داد: در حال حاضر صندوق اعتباری هنر اعلام کرده ما حامی افرادی هستیم که حامی هنری ندارند و از افرادی که در حوزه‌های فرهنگی فعال نیستند حمایتی نمی‌کنیم. در نتیجه در شرایط فعلی صندوق باید برای بیمه اعضا حدود ۴۰۰ هزارتومان واریز کند و در خانه موسیقی هم باید این پالایش اتفاق بیفتد. البته این به معنی اثبات هنرمندان پیشکسوت نیست، اما ما حدود هفت هزار هنرمند موسیقی را به صورت کامل نمی‌شناسیم. پس از این عزیزان درخواست داریم به لحاظ حرفه‌ای خود را به خانه موسیقی معرفی کنند و ما را در جریان کار هنری خود قرار دهند که امیدوارم این باعث رنجش اهالی موسیقی و هنر نباشد.

خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید