- فیلم و سینما

بندیکت کامبربچ عروسک‌ساز تلویزیونی می‌شود

بندیکت کامبربچ با فاصله گرفتن از ابرقهرمان‌های کمیک استریپی سینما، برای قاب کوچک یک مجموعه تلویزیونی بازی می‌کند.

این بازیگر انگلیسی تبار نقش کاراکتر اصلی درام اجتماعی «اریک» را برای شبکه جنجالی نتفلیکس بازی خواهد کرد. این مینی سریال که بحث تولید آن از حدود شش ماه قبل مطرح شده، در شش اپیزود تولید می‌شود.

داستان اریک در دهه هشتاد میلادی شهر نیویورک رخ می‌دهد و کامبربچ نقش وینسنت سولیوان داستان را به عهده دارد. وینسنت یک هنرمند و سازنده عروسک‌های نمایش‌های موفق تلویزیونی است که با تعدادی از برنامه‌های پربیننده تلویزیونی عروسک‌هایی دوست داشتنی و محبوب خلق می‌کند. زمانی که ادگار پسر کوچک این مجسمه‌ساز ناگهان ناپدید می‌شود، زندگی و شرایط کاری او به هم می‌ریزد و زندگی برایش جهنم می‌شود. این ماجرا باعث کناره‌گیری وینست از کار و فعالیت شده و او را به دام اعتیاد می‌اندازد. تنها دوست قابل اعتماد وینسنت، عروسک آبی بزرگی است که به دست خودش ساخته شده است. این عروسک که شاهد نابودی تدریجی سازنده‌اش است، وینسنت را به سفری مکاشفه وار هدایت می‌کند که سرشار از هیجان و چیزهای تازه است. اریک امیدوار است این سفر، وینسنت را به پسر گمشده و خانه‌اش برساند و نور زندگی و فعالیت را دوباره در او بیدار کند.

ابی مورگان نویسنده فیلمنامه اریژینال اریک است که به عنوان یکی از تهیه کنندگان مجموعه هم همکاری می کند. از کارهای موفق قبلی مورگان می‌توان به «قاچاق انسان» و «ساعت» اشاره کرد که هم با اقبال منتقدان تلویزیونی و تماشاگران این رسانه روبرو بوده اند و هم موفق به دریافت جایزه امی شده‌اند. سازندگان اریک امیدوارند با توجه به حضور کامبربچ در آن، یکی از فیلمسازان سرشناس را دعوت به قرار گرفتن پشت دوربین آن کنند.

کامبربچ پیش از این برای بازی در مینی سریال پربیننده «پاتریک مالروس» توانسته جایزه بهترین بازیگر مرد یک مینی سریال را بدست بیاورد. این مجموعه با نگاهی به کتاب زندگینامه‌ای ادوارد اس آبین ساخته شده است. حضور بازیگر در اریک در حالی است که نشریه ورایتی مدتی قبل خبر از بازی او در مینی سریال هفت قسمتی «لندنگراد» شبکه اچ بی او داده بود. داستان این درام پرتنش سیاسی در ارتباط با ماجرای مسموم کردن آلکساندر لیتویننکو مامور ناراضی روسی است. فعلا معلوم نیست تولید این مینی سریال چه زمانی اتفاق می افتد. کامبربچ سال گذشته میلادی قسمت دوم اکشن کمیک استریپی «دکتر استرنج» را روی پرده داشت که جزو کارهای پرفروش جدول گیشه نمایش به حساب می‌آید.

روزنامه صبا

 

دیدگاهتان را بنویسید