- سلامت, طبیعت و گردشگری

بهبود هضم غذا در مسافرت

مسافرت کردن به طور حتم برنامه و عادات غذایی شما را برهم می زند. تغییر در ساعات غذا خوردن ، میزان غذای دریافتی و یا حتی نوع غذا می تواند عملکرد سیستم گوارش بدن شما را تغییر دهد. تمامی این تغییرات در سیستم گوارشی منجر به ایجاد بیماری های گوارشی خواهد شد که ممکن است لذت سفر را برای شما کم رنگ کند. با مطالعه نکات پیش رو از سلامت دات لایف می توانید سفری همراه با سلامتی داشته باشید. 

  •  نوشیدن کافی مایعات

معمولا در طول سفر به نوشیدن مایعات کافی توجه نمی شود. اما برای اینکه بدن دچار کم آبی نشود ، یک بطری آب را همیشه همراه خود داشته باشید. اگر دچار یبوست ، نفخ یا ناراحتی های هاضمه هستید ، بعضی از دمنوش ها به تنظیم عملکرد روده ها کمک می کنند. حتما قبل از سفر آنها را در ساک خود بگذارید.

  • توجه به تغذیه

مسافرت معمولا با سهل انگاری در تغذیه همراه است و تمایل به مصرف تنقلات ، فست فودها و نوشابه های گازدار بیشتر می شود. اما در این دوران نیز باید به اندازه کافی فیبرها ، میوه ها و سبزیجات را مصرف کرد. خوراکی های سرشار از اسیدهای چرب مانند گردو ، آووکادو و ماهی های چرب نیز به ملایم شدن روده ها کمک کرده ، عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می دهند و بدن را تقویت می کنند. بر خلاف این ، مواد غذایی با پایه گلوتن و لبنیات نیز علائم سوء هاضمه را تشدید کرده و موجب تورم و نفخروده ها می شود.

  • تحرک در هر موقعیتی

اگر می خواهید که بدن عملکرد خوبی داشته باشد باید از بی تحرکی دوری کنید. هر فرصتی را برای ورزش و تحرک مغتنم بدانید. پس از خوردن غذا راه بروید ، شنا و فوتبال انجام دهید ، دوچرخه سواری کنید و غیره. در هر صورت هر نوع ورزشی که دوست دارید انتخاب کنید ؛ مهم تحرک است!

 

فاطمه نصرتی

دیدگاهتان را بنویسید