- دکوراسیون داخلی

تأثیر نقاشی روی دیوار بر دکوراسیون داخلی

رنگ‌ها در زندگی ما نقش پر رنگ و بعضاً بسیار موثری را ایفا می‌کنند و ما بدون توجه به آن‌ها و همین طور عدم استفاده از آن‌ها دچار مشکلات عدیده‌ای در زندگی شخصی و اجتماعی خود می‌شویم. رنگ‌ها باعث پدیدار شدن احساسات، خلق و خو شده و همین موضوع دلیل محکمی شده است تا طراحان و معماران و مالکان فضا (خانه یا اداره) به فکر ایجاد تنوع، به روز نگه داشتن مداوم و تولید خلاقیت برای تغییر رنگ بیافتند.

نقاشی روی دیوار پذیرایی
اتاق پذیرایی یکی از مهم‌ترین مکان‌ها در هر خانه‌ای است و بیشتر از هر مکان دیگر در معرض دید میهمان‌ها و افراد خانواده است، پس باید در طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی از انواع ایده‌های خلاقانه و جذاب استفاده کنید. کشیدن نقاشی با مناظر طبیعی روی دیوار در شما احساس نشاط و شادابی را زنده می‌کند.

طرح های انتزاعی روی دیوار
سطح دیوارتان را با رنگ مورد علاقه تان بپوشانید سپس یک طرح گرافیکی و انتزاعی انتخاب کنید و به وسیله قلمو و رنگی مکمل یا متضاد رنگ اصلی دیوار این نقش ها را روی دیوار ایجاد کنید.
بخوانید: مدل تخت خواب نوجوان با طرح های شیک و دوست داشتنی

استفاده از اسفنج
این روش سال‌ها است که مورد استفاده قرار می‌گیرد، تنها کافی است یک اسفنج خشک را به رنگ آغشته کنید و با آن به سطح دیوار مورد نظرتان ضربه بزنید. این عمل را چند بار انجام دهید، دقت کنید که ضربه‌های‌تان باید آرام و مداوم باشد تا به میزان غلظت مورد نظرتان برسید. اگر از طیف‌های مختلف رنگ استفاده کنید، به کار نهایی خود عمقی ظریف و نامحسوس می‌بخشید.
نقاشی روی دیوار، یکی از جالب ترین ایده ها برای تغییر دکوراسیون داخلی است که در صورت طراحی مناسب و رسم درست، تأثیر فراوانی بر زیبایی خانه و محل کار می گذارد.

نقاشی با شابلون دیواری
استنسیل راه‌حلی آسان برای نقاشی روی دیوار‌ها هستند. استنسیل‌های متفاوت به طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون مثل خوشنویسی‌ها و تایپو گرافی‌ها در بازار موجود است به سادگی می‌توانید آنها را تهیه کنید و به دیوار خود جلوه بی‌نظیری ببخشید.

نمای آجری در دیوارهای داخلی
به راحتی می توانید توهم وجود نمای آجری را روی دیوارهای خانه خود به وجود بیاورید. برای این کار احتیاج به یک تخته با ابعاد نه چندان بزرگ خواهید داشت، تخته ای که بتوانید آن را به راحتی بلند کنید. بعد از آن به تعدادی اسفنج احتیاج خواهید داشت که سطح این تخته را بپوشانند، اسفنج ها را روی تخته بچسبانید و آن را به شکل یک مهر در بیاورید، رنگ آجر روی آن بزنید و به سراغ دیوار ها بروید.

نقاشی روی دیوار اتاق خواب
یکی از بهترین ایده‌ها برای دکوراسیون اتاق خواب، کشیدن نقاشی‌های زیبا و چشم نواز روی دیوار اتاق خواب است. شما می‌توانید طرح‌های دلخواه خود را روی دیوار اتاق خواب منزل‌تان به راحتی و در ابعاد دلخواه نقاشی کنید و از تماشای آن نهایت لذت را ببرید. دکوراسیون اتاق خواب روی خواب شما تأثیر‌گذار است و برای داشتن تجربه خواب مفید و کافی باید فضای مناسبی را در درون اتاق خواب ایجاد کنید.

ایجاد نقش‌های برجسته
سطح دیوارتان را با رنگ مورد علاقه‌تان بپوشانید و زمانی که رنگ‌ها هنوز کامل خشک نشده‌اند، با استفاده از قلم مو‌هایی با سری بلند و همچنین کاردک‌های پتینه کاری طرح‌های مختلف مانند بافت‌های افقی و عمودی ایجاد کنید. دست‌تان برای ایجاد این طرح‌ها باز باز است، هر طرحی را انتخاب کنید که فکر می‌کنید بیشتر با دکوراسیون داخلی خانه‌تان ست است.

منبع:چیدانه

دیدگاهتان را بنویسید