- فیلم و سینما

تاریخ اکران و کارگردان فیلم گرن توریسمو سونی مشخص شد

به تازگی سونی تایید کرد که فیلم گرن توریسمو در دست ساخت است و قرار است زودتر از آنچه بسیاری از مردم انتظار داشتند، اکران خواهد شد. Columbia Pictures imprint این فیلم را در 11 آگوست 2023 منتشر خواهد کرد. جیسون هال فیلم‎‌نامه این اثر را قلم خواهد زد و نیل بلومکمپ معروف که سابقه کارگردانی فیلم‌هایی چون منطقه 9 (District 9) و الیسیوم (Elysium) را در کارنامه خود دارد، کارگردانی این اقتباس از بازی‌های ویدیویی را در دست خواهد داشت.

داستان برآورده‌شدن آرزوی یک نوجوان بازیکن بازی‌های «گرن توریسمو» را دنبال می‌کند. او استعداد زیادی در این بازی‌ها دارد و در نهایت نیز به یک راننده حرفه‌ای مسابقه تبدیل می‌شود.

به نظر می‌رسد که این آخرین نمونه از سونی است که فرنچایزهای بازی خود را برای صفحه نمایش بزرگ و کوچک تطبیق داده است. این موضوع در چند سال گذشته تحت عنوان PlayStation Productions به اولویت بزرگتری برای این شرکت تبدیل شده است .

گفتنی است که نمایش‌های مبتنی بر The Last of Us و Twisted Metal مدتی است که در دست ساخت هستند. سونی اخیراً اعلام کرد که اقتباس‌های Horizon و God of War به ترتیب برای Netflix و Amazon Prime Video عرضه می‌شوند.

این کمپانی سرانجام فیلم Uncharted را در اوایل سال جاری منتشر کرد، در حالی که فیلم Ghost of Tsushima نیز در حال ساخت است. علاوه بر این، سونی اشاره کرد که برنامه تلویزیونی گرن توریسمو در حال توسعه است. اما مشخص نیست که آیا برنامه اکران گرن توریسمو پس از معرفی فیلم ادامه دارد یا خیر.

 

دیدگاهتان را بنویسید