- تکنولوژی

تحقق یک رویا؛ شیائومی تا ماه آینده اولین گوشی‌ها شارژر 100 واتی را وارد بازار می‌کند

سال گذشته بود که شیائومی به صورت رسمی از فناوری شارژ 100 واتی اختصاصی خود موسوم به Super Charge Turbo رونمایی کرد اما همانطور که می‌دانید این فناوری تا به امروز به صورت تجاری مورد استفاده قرار نگرفته است. با این حال خبرهای جدید حکایت از این دارند شیائومی قصد دارد این فناوری را به صورت رسمی وارد بازار کند.

برای اینکه یک باتری 4000 میلی‌آمپر ساعتی که استاندارد این روزهای دنیای موبایل است شارژ شود در استفاده از شارژرهای 15 وات معمولی به زمانی نزدیک به یک ساعت و نیم نیاز است و هر چه توان شارژر همراه دستگاه بیشتر باشد می‌توان این زمان را کاهش بیشتری داد.

شرکت‌های چینی در این زمینه عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند و باید گفت رقابت سطح بالایی بین هواوی، اوپو و شیائومی در این حوزه آغاز شده و انتظار داریم طی یکی دو سال آینده شارژرهایی که می‌توانند در زمانی کمتر از نیم ساعت باتری گوشی ما را به صورت کامل شارژ کنند به یکی از بخش‌های اصلی دستگاه تبدیل شوند.

اوایل هفته جاری شرکت اوپو به صورت رسمی از فناوری شارژر 120 واتی خود رونمایی کرد و به نظر این اقدام شیائومی را بر آن داشته تا هر چه سریعتر فناوری 100 واتی خود را به صورت تجاری عرضه کرده تا حداقل یک گام از رقیب هم‌وطن خود جلوتر باشد. این فناوری طبق اعلام شرکت می‌تواند گوشی هوشمند با باتری 4000 میلی‌آمپر ساعتی را ظرف 15 دقیقه به صورت کامل شارژ کند ولی همانطور که حدس می‌زنید هنوز تا عرضه نهایی به همراه یک محصول تجاری فاصله دارد.

در مورد فناوری اختصاصی 100 واتی شیائومی زمان مورد نیاز برای شارژ باتری 4000 میلی‌آمپر ساعتی 17 دقیقه اندازه‌گیری شده است و می‌تواند برای کاربران کم حوصله اتفاق بسیار هیجان‌انگیزی باشد. نکته مهم در خصوص تفاوت این فناوری با شارژر اوپو، عرضه رسمی یک محصول تجاری توسط شیائومی و گذر از مراحل سخت آزمایشات تضمین کننده ایمنی دستگاه است.

در همین رابطه بخوانید:

– چرا شیائومی هنوز از فناوری شارژ سریع 100 واتی خود استفاده نکرده است؟

این شرکت چندی پیش یک مدل شارژر 120 واتی را برای استفاده در دستگاه‌های خود به صورت رسمی در سامانه مرتبط با استاندارد در چین به ثبت رساند ولی گزارش جدید نشان‌دهنده استفاده از شارژر 100 واتی، آن هم برای گوشی هوشمند است. پیش از این اعلام شده بود که شارژر 100 واتی تا پایان سال در گوشی‌های این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی اطلاعات جدید می‌گوید که تا پیش از پایان تابستان این فناوری به همراه یک مدل گوشی جدید شیائومی عرضه خواهد شد.

100w-13.jpg

نکته جذاب دیگری که در این گزارش آمده ارتقای فناوری شارژ بی‌سیم هواوی به توان 40 وات است که پیش از این نیز نسخه‌های آزمایشی از آن توسط شرکت در تیزرهای معرفی فناوری، رونمایی شده بودند.

با توجه به زمان رونمایی از این فناوری در یک محصول تجاری و همچنین اطلاعاتی که در مورد دستگاه‌های داخل برنامه شیائومی برای معرفی طی ماه‌های آینده داریم، باید گفت که به احتمال فراوان این گوشی یکی از دو مدل Mi 10 Pro Plus یا Mi Mix 4 خواهد بود.

به هر حال فناوری شارژ سریع هنوز جای رشد دارد و شاید تا چند سال دیگر تنها چند دقیقه شارژ دستگاه کافی باشد تا بتوانیم به مدت یک روز تمام یا حتی بیشتر از آن استفاده کنیم؛ اتفاقی که سال‌ها منتظرش بوده‌ایم و به نظر حالا بیشتر از هر زمانی به ما نزدیک است.

 

منبع:زومیت

دیدگاهتان را بنویسید