- تکنولوژی

تماس تصویری به تلگرام اضافه می شود

نسخه آزمایشی تلگرام در iOS به تماس تصویری مجهز شده است.

دیجیاتو نوشت: نسخه آزمایشی تلگرام در iOS به قابلیت محبوب و مورد انتظار تماس تصویری مجهز شده است. این ویژگی در بتای تلگرام ۶.۳ ارائه شده که با استفاده از TestFlight می‌توان آنرا از اپ استور دریافت کرد.

تلگرام به خاطر قابلیت‌های فراوان به یکی از محبوبترین پیام‌رسان‌های دنیا بدل شده و شاید تنها نقطه ضعف آن فقدان تماس تصویری بود که حالا این گزینه را هم در دسترس بخشی از کاربران قرار داده است. به گفته تعدادی از کاربران توییتر تلگرام بتا در iOS فعال شده و با فعال کردن چند گزینه می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد.

کاربران آیفون برای دسترسی به این قابلیت باید تلگرام ۶.۳ بتا را از طریق TestFlight اپ استور دریافت کرده و سپس با ۱۰ بار ضربه متوالی روی آیکون تنظیمات در گوشه پایین، منوی Debug را فعال کنند. در ادامه با فعال کردن گزینه Experimental Feature آیکون تماس تصویری در کنار اسم مخاطبین ظاهر خواهد شد.

در حال حاضر تنها امکان تماس بین دو نفر وجود دارد و هر دو نفر باید مطابق روش گفته این قابلیت را فعال کرده باشند. با این وجود حضور این گزینه در نسخه بتا خبر از نهایی شدن آن می‌دهد و احتمالا در ماه‌های آتی شاهد ارائه آن در نسخه اصلی اپلیکیشن خواهیم بود.

تلگرام در سال‌های اخیر به یکی از پیام‌رسان‌های محبوب تبدیل شده و ماه گذشته از مرز ۵۰۰ میلیون دانلود در اپ استور عبور کرد. یکی از دلایل این محبوبیت محیط کاربر پسند و قابلیت‌های فراوانی است که تلگرام در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. با این وجود هنوز زیادی با رسیدن به رقبایش دارد؛ برای مثال واتس‌اپ و گوگل مسجز به ترتیب ۵ و ۱ میلیارد کاربر دارند.

دیدگاهتان را بنویسید