- فرهنگی

تولید ۱۰ اثر فاخر هنری با همکاری بنیاد فارابی

مدیر کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور از توافق با بنیاد سینمایی فارابی برای تولید ۱۰ اثر فاخر هنری در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خبر داد و گفت: امسال اولین جشنواره تئاتر خیابانی ایثار به میزبانی یزد برگزار می شود.

«سید مرتضی حسینی» امروز پنجشنبه ۲۶ خردادماه در جریان سفر به یزد در جمع خبرنگاران با بیان این که اداره کل امور هنری بنیاد شهید در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سه بخش  تجسمی، سیمای شاهد و اداره تئاتر و موسیقی فعالیت دارد، گفت: سیاست تولید ما در اداره کل هنری اهتمام به ترویج سبک زندگی ایثارگرانه شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهید سلیمانی و همچنین شهدای سلامت و شهدای امنیت است.

وی افزود: در راستای سیاست‌های بنیاد شهید از پارسال شعار «هر استان، یک فیلم» را با بهره گیری از ظرفیت‌های بنیاد استانها مدنظر داریم که در قالب آن استانها می‌توانند در زمینه تولید سریال، فیلم سینمایی و مستند فاخر اقدام کنند.

به گفته وی، در همین راستا کمیسیون‌ هنری در استانها شکل گرفته و مصوبات آنها عمدتا در بخش سریال و فیلم سینمایی برای تایید به کمیسیون هنری مرکز ارجاع و در مورد آن تثمیم گیری نهایی می‌شود.

حسینی خاطرنشان کرد: خوشبختانه برای امسال توافقی بین بنیاد شهید و بنیاد سینمایی فارابی در زمینه تولید ۱۰ اثر فاخر هنری مربوط به شهدا صورت گرفته است.

وی با تاکید بر این که بنیاد شهید تنها متولی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیست بلکه سازمانهای دیگری نیز در این حوزه مسئولیت دارند، اضافه کرد: خوشبختانه یزد مستندسازان خوبی دارد و در زمینه تئاتر فعالیت قابل توجهی داشته است به نحوی که از برخی هنرمندان یزد نیز دعوت شده تا در سطح کشور به این حوزه ورود کنند.

این مسئول به برگزاری هفتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار در سال جاری خبر داد و گفت: در تلاش هستیم که برای اولین بار بخش خیابانی این جشنواره را به میزبانی یزد و در قالب کار مشارکتی بین بنیاد شهید، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجتمع معدنی چادرملو برگزار کنیم.

مدیر کل امور هنری بنیاد شهید کشور به فعالیت سیمای شاهد در ۱۲ استان نیز اشاره کرد و گفت: در بخش رادیو نیز تولیدات هنری بنیاد شهید از رادیوهای مختلف در حال انتشار است.

وی همچنین از تولید تاکنون چهار سمفونی فاخر توسط بنیاد شهید خبر داد و گفت: از میان سمفونی های ایثار، مقاومت، پیروزی و فلطسطین، دو مورد اول به کرات از شبکه‌ای داخلی و برون مرزی منتشر شده است.

حسینی با بیان این که اداره کل هنری بنیاد شهید، امسال در زمینه تولید موسیقی پاپ نیز ورود خواهد کرد، اظهار کرد: دومین جشنواره آواها و نواها را امسال برگزار می‌کنیم که تاکنون چند استان برای میزبانی آن اعلام تمایل کرده‌اند و در کل نیز عمدتا تلاش داریم از ظرفیت‌های استانها در زمینه میزبانی برنامه‌های ملی بهره گیریم.

وی از فعالیت بنیاد شهید در زمینه تولیدات بخش نمایش خانگی نیز خبر داد و گفت: اولین مورد از این آثار در مورد زندگی شهید شاهرخ ضرغام تولید شده است.

حسینی در پایان نیز از اهتمام بنیاد شهید به مقوله ایثار اجتماعی سخن گفت و افزود: بنیاد شهید از سال ۱۳۹۶ در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرده و تقریباً ۵۰ اثر در قالب آثار ۱۲۰ ثانیه‌ای تولید شده که علاوه بر شبکه‌های داخلی، در فضای مجازی نیز منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید