- اجتماعی

تکریم پاکبانان بوشهری در قالب پویشی تشویقی

به همت کانون‌ خدمت رضوی محصولات فرهنگی و هنری بوشهر پویش «۱۰۰ ثانیه تشویق» ویژه پاکبانان بندر بوشهر با همکاری تعدادی از هنرمندان به اجرا در آمد.

مسئول طرح «۱۰۰ ثانیه تشویق » در استان در حاشیه این آیین که با ضیافت صبحانه پاکبانان و هنرمندان همراه بود، اظهار کرد: هدف از این پویش ایجاد صمیمیت و دوستی بیشتر در جامعه است که بدون تردید در کاهش بار روانی جامعه نیز اثرگذار خواهد بود.
مسعود عرب‌زاده افزود: هنرمندان نقش بسیار مهم و انکارناپذیری در ایجاد نشاط اجتماعی دارند که این ظرفیت باید در بخش‌های مختلف جامعه به کارگیری شود.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص آب و هوایی تابستان و کار دشوار پاکبانان، هنرمندان در این مقطع تصمیم به قدردانی از تلاش‌های پاکبانان گرفتند.

عرب زاده یادآور شد: عبدالکریم نیسنی؛ روزنامه نگار، حسین کارگر؛ نقاش و خواننده، عبدالحسین فلاحی؛ شاعر طنزپرداز، محمد علی سلحشور؛ نویسنده و کارگردان تعزیه، آرش شبانکاره؛ مجری صداوسیمای مرکز بوشهر، امرالله باقرزاده؛ تردست و شعبده باز، محمد فلاحی؛ عکاس و سمیه حبیبی؛ نویسنده از جمله هنرمندان حاضر در این آیین بودند.

وی افزود: در این برنامه هنرمندان در رشته های موسیقی، نمایش، تردستی و شعر در پارک مادر سفره مهربانی خود را به میزبانی از پاکبانان اختصاص دادند.

عرب‌زاده با اشاره به حمایت‌های دبیرخانه کانون های خدمت رضوی استان بوشهر و انتشارات «قلمداران جنوب» از پویش «۱۰۰ ثانیه تشویق» اظهار کرد: این پویش پیش از این با هدف تبیین فرهنگ تکریم پدر و مادر در استان بوشهر ویژه برنامه‌های متنوعی را اجرایی کرده است و در آینده نیز به فراخور مناسب‌های مختلف برنامه‌های دیگری برگزار خواهد کرد.

آستان نیوز

دیدگاهتان را بنویسید