- فرهنگی, هنر

جایزه موزیک هالیوود ۲۰۲۰ برای موزیسین ایرانی

زانا ابراهیمی، موزیسین ایرانی موفق شد در بخش موسیقی خاورمیانه سبک آرابسک در مسابقات “موزیک هالیوود” برنده جایزه شود.

نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی با اثر “دَرژی” توانست به‌عنوان یکی از هنرمندان برگزیده بخش موسیقی خاورمیانه در سبک آرابسک یک فستیوال جهانی را کسب کند.
 
محمد خرمی تهیه‌کننده موسیقی با اشاره به موفقیت اخیر زانا ابراهیمی از هنرمندان و نوازندگان جوان موسیقی کردی توضیح داد: کمپانی “اینترکانتیننتال موزیک اوارد” (intercontinentalmusicawards) کشور آمریکا چندی پیش با برگزاری یک فستیوال موسیقایی از نوازندگان و هنرمندان فعال عرصه موسیقی دعوت کرد تا آثار خود در این رویداد معرفی کنند. در همین راستا زانا ابراهیمی از هنرمندان جوان کشورمان که طی ماه‌های اخیر فعالیت‌های جدی‌تری را در موسیقی دنبال می‌کند با شرکت در این فستیوال موفق شد با اثر درژی به آهنگسازی و خوانندگی خودش رتبه برگزیده سبک “آرابسک” (اصطلاحی که توسط موسیقیدانان ترکیه برای آهنگ‌هایی که ریتم و استایل عربی در موسیقی ترکی دارند، گفته می‌شود) را در بخش موسیقی خاورمیانه از آن خود کند.
 
وی افزود: مسابقات “موزیک هالیوود” سال ۲۰۲۰ در لس‌آنجلس برگزار شد، فراخوان شرکت هنرمندان در این دوره نیز از سال ۲۰۱۹ میلادی برای آن دسته از کسانی که دارای مدرک آکادمیک موزیک بودند ارسال و از آن‌ها برای شرکت در این مسابقات دعوت به عمل آمد. البته زانا ابراهیمی در سال ۲۰۱۸ در دانشگاه موسیقی بوستون رشته موسیقی مقطع دکترا پذیرفته شده، ولی به خاطر قوانین مهاجرت و تحریم‌های دولت آمریکا نتوانست در دوره‌های پیشین این رویداد شرکت کند.
 
خرمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن توضیح پیشینه فعالیت‌های فرهنگی هنری زانا ابراهیمی بیان کرد: زانا ابراهیمی از جمله هنرمندانی است که تحصیلات عالی خود در مقطع کارشناسی ارشد موسیقی پشت سر گذاشته است. این هنرمند مهابادی پس از اتمام تحصیلات خود در ایران با حضور در دانشگاه “آکدنیز” ترکیه به فراگیری رشته آهنگسازی در بخش موسیقی ترکی آناتولا پرداخت. او علاوه بر فعالیت‌های پژوهشی و آهنگسازی در حوزه نوازندگی ساز‌های مختلفی، چون باغلاما، باغلامابرقی، گیتار، باس گیتار، گیتار برقی، تار، تارجومبوش، عود، وزوکی، مندولین، بزاق، کوریت و تار قفقازی نیز مهارت دارد.
 
این تهیه‌کننده افزود: همکاری با صداوسیمای مراکز مهاباد، ارومیه و تبریز، آموزش موسیقی در آموزشگاه‌های مختلف موسیقایی، همکاری با هنرمندان کشور‌های مختلف از جمله سوئد، ترکیه، عراق، آذربایجان، ارمنستان، سوئد، افغانستان، سوریه و اجرای کنسرت در کشور‌های سوئد، نروژ، فنلاند، آلمان، انگلیس، دانمارک، ارمنستان، گرجستان و ایران از جمله فعالیت‌های اجرایی این هنرمند محسوب می‌شود.
 
منبع: مهر

 

دیدگاهتان را بنویسید