- فیلم و سینما

جمعی از سینماگران کشور با جانبازان در آسایشگاه امام خمینی مشهد دیدار کردند

در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر، جمعی از سینماگران حاضر در نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم ایثار، امروز (سه‌شنبه) با حضور در آسایشگاه جانبازان امام خمینی (ره) از این اسوه‌های ایثار تجلیل کردند.

«مهدی فقیه و الهام چرخنده» بازیگر و «حسین و عبدالله باکیده» کارگردانان سینما، «احمد میرعلایی» کارگردان، «سعید سعدی» تهیه کننده، «سعید الهی» تهیه‌کننده سینما، «جلیل فرجاد» بازیگر، «ناصر باکیده» دبیر اجرایی و «فرهاد مختاری» دبیر نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم و فیلمنامه ایثار از جمله چهره‌های حاضر در این جشنواره سینمایی بودند که از جانبازان این مرکز عیادت کردند.

در این دیدار علاوه بر گفت‌وگوی چهره به چهره و اهداء شاخه گل به جانبازان این مرکز، هنرمندان سینماگر کشورمان در سالن ورزشی مجتمع توانبخشی امام خمینی(ره) حضور یافته و به تماشای فعالیت ورزشی گروهی از جانبازان نشتند.

«جواد حامدزاده» معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه این مراسم اظهار داشت: در آستانه سوم خرداد هنرمندان این جشنواره با حضور در آسایشگاه جانبازان قطع نخاع از مقام شامخ ایشان تجلیل کردند.

جمعی از سینماگران کشور با جانبازان در آسایشگاه امام خمینی مشهد دیدار کردند

وی افزود: البته امروز به دلیل برگزاری آیین تشییع شهدای مرزبانی در مشهد شمار زیادی از هنرمندان و سینماگران این جشنواره در این مراسم شرکت کردند.

نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم و فیلمنامه «ایثار»، جمعه (۲۹ اردیبهشت) در مشهد آغاز شد.

جمعی از سینماگران کشور با جانبازان در آسایشگاه امام خمینی مشهد دیدار کردند

در این رقابت هنری ۱۵۸ فیلم، مستند و پویانمایی و ۴۰ فیلمنامه از ۳۰ کشور جهان تا سوم خرداد در مجموعه سینمایی مهر کوهسنگی نمایش داده شده و به رقابت می پردازند.

دیدگاهتان را بنویسید