- اجتماعی

حامی محیط زیست، خودش را در جریان بازی اورتون – نیوکاسل به تیر دروازه قفل کرد! 

یک فعال محیط زیست با هدف آگاهی رسانی در خصوص مضرات استفاده از سوخت‌های فسیلی، در جریان بازی اورتون – نیوکاسل خودش را به تیر دروازه قفل بست.

این اتفاق در ابتدای نیمه دوم رخ داد و موجب ایجاد وقفه‌ای در بازی شد تا مأموران امنیتی با استفاده از ابزار مخصوص، گردن این فرد را آزاد کنند. فرد یاد شده با پیراهنی نارنجی رنگی که متعلق به پویش «Just Stop Oil» است وارد زمین شد. این کمپین، خواستار متوقف کردن استفاده از سوخت‌های فسیلی به ویژه نفت است و اعتقاد دارد روند فعلی، آیندگان را به خطر می‌اندازد. 

این فرد که به ادعای صفحه توییتری این پویش، لوییس نام دارد و ۲۱ ساله است، در خصوص این اقدام خود گفته است:

ما در سال ۲۰۲۲ حضور داریم و حالا وقت مداخله به جای دست روی دست گذاشتن است. باید این را همچون یک مورد اضطراری دنبال کرد. گزارش‌ها یکی پس از دیگری حکایت از این دارند که آینده من تیره و تار خواهد بود ولی دولت می‌گوید ناراحت نباش و مستمری‌ات را بگیر. ولی ما یک انتخاب داریم. ما می‌توانیم به همه نشان بدهیم که اقلیم‌مان در حال فروپاشی است، ما می‌توانیم مقابل این دولتی که در حال خیانت به ماست ایستادگی کنیم و می‌توانیم انتخاب کنیم که به جای تماشاگر بودن، اقدامی انجام دهیم. 

البته این تنها نمونه از این اتفاق نیست؛ در روز چهارشنبه هم، در جریان بازی آرسنال – لیورپول عضو دیگری از این کمپین دستان خودش را به دروازه لیورپول گره زد ولی مأموران ورزشگاه با دخالت به موقع، سریعا او را از زمین خارج کردند. 

طرفداری

دیدگاهتان را بنویسید