- اجتماعی, فرهنگی

حضور ۸ استاد زبان فارسی دانشگاه‌های هند در ایران

هشت تن از استادان زبان فارسی دانشگاه‌های هند به دعوت بنیاد سعدی و اجرای دانشگاه‌های فردوسی مشهد و مازندران، به مدت ۲۱ روز را در ایران سپری می‌کنند و ضمن آشنایی با آخرین تألیفات آموزش زبان فارسی، در دوره جامع دانش افزایی ادبیات فارسی شرکت می‌کنند.

حضور ۸ استاد زبان فارسی دانشگاه‌های هند در ایران

هشت تن از استادان زبان فارسی دانشگاه‌های هند به دعوت بنیاد سعدی و اجرای دانشگاه‌های فردوسی مشهد و مازندران، به مدت ۲۱ روز را در ایران سپری میکنند و ضمن آشنایی با آخرین تألیفات آموزش زبان فارسی، در دوره جامع دانش افزایی ادبیات فارسی شرکت می‌کنند.

بنیاد سعدی، این استادان که از دپارتمان‌های زبان و ادبیات فارسی دانشگاه‌های شهر‌های دهلی، علیگر و لکهنو کشور هند در این دوره شرکت کرده‌اند، خود تجربه سال‌ها تدریس زبان فارسی را در کشورشان دارند.

این گروه در ابتدای سفر با اقامت در بنیاد سعدی، ضمن آشنا شدن با تألیفات بنیاد سعدی از جمله کتاب «طوطی» که مختص زبان‌آموزان کشور هند تألیف شده است، استاندارد آموزش زبان فارسی به غیر فارسی آموزان و آخرین روش‌های تدریس را آموزش دیدند.

همچنین در بازدید‌های علمی_ فرهنگی از کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران و گروه زبان و ادبیات فارسی آن دانشگاه و نیز بازار تجریش و حرم امامزاده صالح با هماهنگی بنیاد سعدی بازدید کردند.

باشگاه خبرنگاران جوان فرهنگی هنری ادبیات

دیدگاهتان را بنویسید